Facebook Google+ Twitter

Teatr Kamienica zaprasza na spektakle w lutym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-06 13:45

Luty, to w Teatrze Kamienica miesiąc dla zakochanych albo poszukujących miłości. Na każdej z naszych scen: dużej Oficynie, małej Scenie Parter i kameralnej Piwnicy Warsza, będziemy prezentować spektakle ukazujące relacje damsko – męskie.

 / Fot. plakatKatarzyna Skrzynecka, Justyna Sieńczyłło, Piotr Szwedes i Krzysztof Ibisz w wartkiej akcji, w zawrotnym tempie pokażą urokliwe szaleństwo przedwojennej Warszawy. Niewinne kłamstewka, drobne niedomówienia powodują, że bohaterowi sami gubią się w gąszczu matactw. "I tak Cię kocham" to spektakl o małżeństwie dwojga warszawiaków: Lili i Wiktora. Ona zataja przed nim, że spędziła poranek z ich przyjacielem Filipem w restauracji w Bristolu, on wpada we wściekłość uważając, że ona ma romans z innym mężczyzną. Owo nieporozumienie urasta do ogromnych rozmiarów, gdy Wiktor postanawia wyjechać z Warszawy i opuścić Lili, a ta wraz z Filipem i jego żoną, Sylwią, znajduje nader oryginalny sposób, by przyciągnąć męża z powrotem. I tak jedne kłamstwa pociągają za sobą następne, a intryga dalece przerasta problem, wokół którego została stworzona. Bohaterowie sami gubią się i plączą w gąszczu matactw, kłamstw i niedomówień, co zresztą stwarza mnóstwo przezabawnych sytuacji, gdy ów misterny plan wymyka się im spod kontroli.

 / Fot. plakatOlga Bończyk, Katarzyna Żak i Tomasz Bednarek w słodko-gorzkiej historii "Ptaszek” ukazującej życie dwóch kobiet i jednego mężczyzny - od piaskownicy, przez szkołę, aż do końca. Sztuka, która ukazuje mężczyznę w pozytywnym świetle i pokazuje jak toksyczne mogą być związki z kobietami.


 / Fot. plakat
Na naszych scenach wciąż można obejrzeć duet: Olgę Bończyk i Piotra Gąsowskiego w spektaklu "Za rok o tej samej porze". Żonaty księgowy i mężatka, matka trojga dzieci spotykają się w uzdrowisku i zakochują się w sobie. Z oczywistych względów muszą się rozstać, ale postanawiają spotykać się każdego roku o tej samej porze. Bohaterowie spotykają się przez 26 kolejnych lat, podczas których zmieniają się oni sami, ale także otaczający ich świat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.