Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23671 miejsce

Teatr Komedia zaprasza na "Furie"! Premiera 5 listopada

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-11-03 22:38

Teatr Komedia w Warszawie zaprasza na pierwszą w tym sezonie premierę. Komedię "Furie", w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, napisaną przez Marcina Szczygielskiego, można oglądać od 5 listopada.

scena ze spektaklu "Furie", reż. Tomasz Dutkiewicz / Fot. Łukasz BrzezickiTrzy siostry: Teresa, emerytowana pracownica SB, Barbara, zastraszona i neurotyczna stara panna oraz wyzwolona ekskierowniczka domu pracy twórczej Emilia, mieszkają w domu pod Warszawą. Wszystkie ponosiły w życiu dotkliwe porażki, więc rozpamiętują przeszłość z rozgoryczeniem. Choć są pogodzone z własnym losem trudno zaakceptować im błyskawicznie zmieniającą się teraźniejszość.

Wydaje się, że nic już ich nie czeka, jednak gdy padająscena ze spektaklu "Furie", reż. Tomasz Dutkiewicz / Fot. Łukasz Brzezicki ofiarą włamywacza, trzy siostry biorą sprawiedliwość we własne ręce. Zastawiają pułapkę i chwytają złodzieja. Dołącza do nich Magda, córka jednej z sióstr. Uwięziony chłopak staje się ich ofiarą, ale jego obecność w domu działa niczym katalizator wyzwalający prawdę. Nie do końca świadomie, siostry rozpoczynają spowiedź, podczas której latami utrzymywane w sekrecie rodzinne tajemnice, jedna po drugiej, wychodzą na jaw. A gdzie w tym wszystkim włamywacz? I dlaczego nachodził trzy stare kobiety?

scena ze spektaklu "Furie", reż. Tomasz Dutkiewicz / Fot. Łukasz Brzezickiautor: Marcin Szczygielski
reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Małgorzata Bursztynowicz







plakat spektaklu "Furie", reż. Tomasz Dutkiewicz / Fot. materiały prasoweWystępują:
Barbara Bursztynowicz - Barbara Eryńska
Teresa Lipowska - Teresa Eryńska
Ewa Szykulska - Emilia Eryńska
Dorota Naruszewicz - Magda Eryńska-Michalik
Michał Kruk - Kacper Ferrow


Fragment sztuki "Furie" (źródło: www.latarnik.com.pl)







[i][b]Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub [a]http://www.wiadomosci24.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.11.2011 23:44

>każda ostatnia sztuka w tym teatrze jest do siebie podobna z jednym wyjątkiem

Komedia dotyka również trudniejszych tematów. Spektakl "Jabłko" był źle przyjęty przez krytyków, ale nadal przyciąga widzów. Ja byłem na nim 3 czy 4 razy. "Dziewczyny z kalendarza" to również opowieść z morałem.

27 listopada w niedzielę Teatr Komedia zagra "Jabłko" po raz ostatni. Kto nie widział - niech skorzysta. Warto - polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elzunia
  • Elzunia
  • 21.11.2011 22:48

Przylaczam sie.....juz na zdjęciach widać, ze D.Naruszewicz siedzi jak na skazaniu, jest sztywna jakby polknela kija i niczym widza nie porusza, nawet kiedys wychwalanym wyglądem.....ale cóż wszystko mija.....uroda, talent i angaze, wiec miejmy nadzieje, ze na scenie Komedii, mojego ukochanego teatru (wynajelam mieszkanie specjalnie w pobliżu!)....nie ujrzymy tego antytalencia juz długo.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Macko
  • Macko
  • 21.11.2011 22:42

Sztuka nie sztuka, aktor nie aktor, wszystko sie płacze na obraz wielkiego niepowodzenia, bo każda ostatnia sztuka w tym teatrze jest do siebie podobna z jednym wyjątkiem.....
Coraz gorsi wykonawcy, czyżby teatr nie miał kasy na kogoś lepszego niż p.Naruszewicz.....
Czym ona ma nas przekonać d pójścia do Komedii, jak w niej tyle aktorki co w moim psie lalki Barbi.....czyli nic, zupełnie nic....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomcio
  • Tomcio
  • 17.11.2011 00:33

Trochę mdlo było, ale mojej babci sie podobało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KingaPet
  • KingaPet
  • 16.11.2011 14:53

Ja widzialabym Olszowke w tej roli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzanna Jastrzebska
  • Zuzanna Jastrzebska
  • 16.11.2011 14:51

Mi sie nie podobało, nie wiem czy stety czy niestety, ale przylaczam sie do opini o kiepskiej grze pani D.N.
Na odbiór calosci liczy sie wszystko nie tylko p. Lipowska i p.Bursztynowicz..........

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.11.2011 03:14

Polecam wszystkim "Dziewczyny z Kalendarza" w Komedii. Reżyseruje również Dutkiewicz. Tekst świetny z bardzo dobrym finałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.11.2011 03:13

>generalnie nie było zle, ale bardzo słaby poziom aktorski Doroty(Magdy)Naruszewicz.

Potwierdzam. Lipowska, Szykulska i Bursztynowicz ciągną cały ten scenariusz w jakąś stronę, zaś Naruszewicz - niechaj wróci do Klanu.. niestety..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witka
  • Witka
  • 07.11.2011 21:09

Byłam. Widziałam. Rozczarowalam sie ..... Szkoda, bo Komedie odwiedzalam systematycznie..... Zastanawiam sie co nie dopisalo.....generalnie nie było zle, ale bardzo słaby poziom aktorski Doroty(Magdy)Naruszewicz.
Niestety brak szlifu ..... Podobno to jej debiut.....przykro mi, ale moim zdaniem nieudany, ciekawe co na krytycy, nawet jestem ciekawa, bo zastanawiam sie na ile bedzie sie to pokrywać z moja ocena.
Tej Pani w teatrze mówię stanowcze nie, chociaz ładna a owszem, ale jak widać nie tylko to ważne, szczególnie na deskach teatru.