Facebook Google+ Twitter

Teatr Łaźnia Nowa na festiwalu teatralnym w New Delhi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 20:54

Krakowski teatr Łaźnia Nowa zaprezentował w New Delhi spektakl "Odpoczywanie". Przedstawienie znalazło się w programie 11 Festiwalu Teatralnego organizowanego przez indyjską Narodową Szkołę Dramatyczną.

Polscy aktorzy wystąpili w New Delhi ze spektaklem opowiadającym o losach dzieci Stanisława Wyspiańskiego. Ta wzruszająca opowieść o przemijaniu i więzach rodzinnych zostanie pokazana przez polskich artystów jeszcze raz także poza stolicą Indii - w Lucknow.
Podczas tegorocznego Festiwalu Teatralnego w New Delhi pokazanych zostanie ponad 50 przedstawień teatralnych. Goście z zagranicy przedstawią 12 spektakli. W festiwalu uczestniczą między innymi teatry z Nepalu, Afganistanu, Pakistanu, Niemiec, Czech i Izraela.

Teatr w Indiach ma wielowiekową tradycję, a najstarsze formy widowiskowe teatru indyjskiego liczą sobie co najmniej dwa tysiąclecia. Oprócz teatrów klasycznych silny jest w Indiach nurt teatrów eksperymentalnych tworzących, podobnie jak teatr Łaźnia Nowa z Krakowa, nowe kanony artystyczne i estetyczne. W Indiach widzowie doskonale pamiętają polskie teatry eksperymentalne, w tym teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.