Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11660 miejsce

"Teatr może być też zabawą" - wywiad z Andrzejem Niemytem

Kończąc łódzką filmówkę, na Festiwalu Szkół Teatralnych zdobył aż cztery nagrody. Gra na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, można go też oglądać w serialu "Lekarze". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Andrzej Niemyt.

Aktor Andrzej Niemyt gościł w redakcji W24 / Fot. W24Od dziecka jeździł na wszystkie konkursy recytatorskie, z których zawsze wracał z nagrodami. "Wszyscy mówili mi, że będę aktorem" - wspomina Andrzej Niemyt. W liceum trafił do klasy teatralnej. "Połowa kolegów z klasy deklarowała, że będzie zdawać do szkoły teatralnej, a ostatecznie na egzaminy pojechałem tylko ja" - przyznaje. Udało mu się dostać za pierwszym razem, przeprowadził się z małego Baranowa do Łodzi i rozpoczął studia na filmówce.

Kończąc studia, wystąpił na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi i zdobył aż cztery nagrody na swoją rolę. "Kompletnie się tego nie spodziewałem" - przyznaje Andrzej Niemyt. Aktor wspomina, że liczył na to, że wyróżnienia zaowocują od razu propozycjami zawodowymi, ale tak się nie stało. Mimo wszystko od skończenia szkoły teatralnej na brak pracy narzekać nie może. Jako świeżo upieczony aktor zagrał w sztuce "Maszyna do liczenia" na scenie Teatru 6. Piętro, a później wystąpił w Teatrze Syrena w przedstawieniu "Skazani na Shawshank" oraz w kilku spektaklach w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. "Każdy teatr jest inny, a ja zawsze potrzebuję czasu, żeby się zaaklimatyzować w nowym miejscu" - podkreśla Andrzejn Niemyt. Obecnie gra przede wszystkim w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Jego ostatnia premiera wystawiona na deskach tamtejszego teatru to "Dziady" w reżyserii Radosława Rychcika. „To jest show, tam nie można się nudzić” – przyznaje.

Gościem W24 w ramach cyklu Aktor ma na swoim koncie również role serialowe - m.in. w "Linii życia" czy "Czasie honoru". Obecnie można go oglądać na małym ekranie w "Lekarzach", gdzie wciela się w postać Filipa. Rola przynosi mu coraz większą rozpoznawalność, jednak, jak podkreśla przede wszystkim zależy mu na tym, żeby grać, a nie - tylko pojawiać się w kolorowych magazynach. "Chciałbym być kojarzony z tego, co robię - ze swoich ról" - podkreśla aktor.

Andrzej Niemyt podkreśla, że jest zadowolony z tego miejsca, w którym jest zawodowo obecnie. "Wiadomo, że chciałbym robić więcej, ale myślę, że przyjdzie na to czas" - wyjaśnia aktor. "Małymi krokami idę do przodu" – dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Andrzejem Niemytem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.