Facebook Google+ Twitter

Teatr Muzyczny i Zorak, czyli "Znasz-li ten kraj..." na płycie

Dziś do sprzedaży trafia pierwsza w historii płyta z muzyką ze spektaklu Teatru Muzycznego w Łodzi. Na krążku znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki wykorzystane podczas przedstawienia muzycznego pod tytułem "Znasz-li ten kraj... Spoko! To przecież Moniuszko!".

Okładka płyty "Znasz-li ten kraj..." / Fot. Teatr Muzyczny w ŁodziPrzedstawienie "Znasz-li ten kraj..." oparte zostało na "Śpiewniku domowym" Stanisława Moniuszki i zawiera najbardziej znane pieśni tego kompozytora w zaskakujących, "współczesnych" aranżacjach Andrzeja Żylisa. Ich brzmienie i rytm nawiązują do kultury młodzieżowej, m.in. poprzez wykorzystanie takich gatunków, jak rap czy soul.

Na płycie, nagranej w Toya Studios, znalazło się 14 utworów, takich jak "Prząśniczka", "Trzech budrysów", "Pieśń wojenna", "Kozak" i "Gdyby rannym słonkiem", w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego, m.in. Anny Dzionek, Tomasza Raka i Zbigniewa Maciasa. Niespodzianką jest gościnny występ Zoraka 3000 - członka łódzkiego duetu beatboxowego W2B, znanego ze współpracy z Molesta Ewenement i O.S.T.R.

Płytę będzie można zakupić w kasie Teatru (Łódzki Dom Kultury) i przed spektaklami w Wytwórni, Muzeum Miasta Łodzi, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, Teatrze Studyjnym i Teatrze V6.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.