Facebook Google+ Twitter

Teatr Muzyczny w Gdyni zza kulis

Największa scena musicalowa w Polsce – Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej - wzbogaciła swoją ofertę o dwa nowe projekty: Klub Miłośników Teatru Muzycznego oraz Teatralnik „Antrakt”.

"Maskotka" Teatru Muzycznego w Gdyni. / Fot. kmtmNa pomysł powstania Klubu Miłośników Teatru Muzycznego w Gdyni wpadła grupka młodzieży skrzykując się w Internecie. Stworzyli oni forum internetowym, gdzie wymieniali się opiniami o spektaklach, grających w nich aktorach, scenografii etc. Przestrzeń wirtualna okazała się niewystarczająco pojemna dla młodych, spragnionych teatru musicalowego ludzi. Padła sugestia spotkań w realu, i w dodatku w gdyńskim teatrze!

Inicjatywę młodzieży poparł swoim autorytetem dyrektor Maciej Korwin, a pod organizacyjne skrzydło przyjął solista teatru Jacek Wester, notabene człowiek orkiestra: aktor i pedagog, jeden z zaledwie kilku w Polsce nauczycieli stepu. I tak entuzjazm wiernych fanów i potencjał Teatru Muzycznego w Gdyni połączyły siły by razem pielęgnować tradycję teatru pani Baduszkowej, która była twórczynią nowoczesnej sceny musicalowej w Polsce.

Dyrektor Maciej Korwin wiele razy mówił, że widza należy sobie wykształcić. A jest to trudne w świecie, w którym wszystko jest na wyciągniecie ręki. Należy tak ukształtować, ukulturalnić młodego widza, by sięgnął o jedną półkę wyżej w dobie powszechnego dostępu do rozrywki. Dla młodego widza teatr muzyczny jest bardzo atrakcyjny. Tu odnaleźć może i śpiew i taniec. Młody widz to przyszłość dla teatru. Stanowi żywą reklamę teatru, bowiem na bazie swojego entuzjazmu zaprosi do teatru np. koleżankę z klasy czy zabieganego rodzica. Gala 50-lecia TM. / Fot. kmtm

W skład Klubu Miłośników Teatru Muzycznego wchodzą młodzi ludzie zafascynowani sceną muzyczną. Na comiesięcznych spotkaniach Jacek Wester przekazuję młodzieży swoją wiedzę o teatrze musicalowym przez wielkie T. Gmach TM. Jesus Christ Superstar - 1987r. / Fot. kmtm

Członkowie klubu mają okazję spotkać się i porozmawiać z aktorami, zobaczyć kulisy teatru oraz obejrzeć spektakle archiwalne. Spotkanie kończy się wieczornym oglądaniem spektaklu z bieżącego repertuaru. I jak przystało na rozentuzjazmowanych klubowiczów - zajmują oni pierwsze rzędy na widowni.

Wcale nie jest łatwo zebrać w jednym miejscu, w jednym czasie grupkę młodzieży z całej Polski, ale udaję się wybrać taki wolny weekend, w którym wszyscy spotykają się w Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.