Facebook Google+ Twitter

Teatr na ulicach Łodzi

W miniony weekend w Łodzi odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych „TrotuArt 2006”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Teatr Lalek „Arlekin”, który zaprosił do udziału w Festiwalu artystów z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji. W ciągu dwóch dni na ulicy Piotrkowskiej oraz na Starym Rynku można było zobaczyć wiele interesujących przedstawień ulicznych. Parada. Fot. Anna Omlecińska
Imprezę otworzyła barwna parada, która w sobotę o godz. 14 przemaszerowała po Piotrkowskiej. Tworzyli ją baśniowo przebrani szczudlarze, aktorzy w maskach lub kolorowych kostiumach oraz smoczyca Niunia. Organizatorzy zadbali o różnorodność zaproszonych gości. Można było zobaczyć występy szczudlarzy z Teatru „Pinezka” czy Niemieckiej grupy „Grotest Maru”, marionetki przywiezione przez lalkarzy Antona Andrele i Pawela Vangeli, czy pokazy tańca z ogniem Teatru Ognia „Haka Poi” i Grupy „Cabiria”. Grotest. Fot.
W teatrze ulicznym nie ma wydzielonej sceny i widowni - aktorzy maszerują po placu i zmieniają miejsce. Grają spontanicznie. Podczas łódzkiego Festiwalu nawiązywali świetny kontakt z publicznością, chodząc między tłumem, wciągając widzów w przedstawienie, wspólnie się bawiąc i reagując na zachowania ludzi.
Teatr inezka. Fot. Anna OmlecińskaZainteresowanie imprezą świadczy o tym, że łodzianie potrzebują kontaktu z kulturą i chętnie biorą udział w tego typu imprezach. Przedstawienia w plenerze przyciągały uwagę przypadkowych przechodniów, którzy zatrzymywali się z zainteresowaniem. Dopisała też pogoda, która zachęciła mieszkańców do wyjścia na spacer do miasta.
Jest nadzieja, że za rok, na kolejnym Festiwalu, będziemy mieli okazję zobaczyć wiele równie interesujących widowisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.10.2006 19:24

cóż za fantastyczna sprawa! szkoda, ze nie słyszałam o tym wcześniej, gdyż sama bym sie wybrała chętnie ;) hmm no to czekamy do następnego roku ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Daniel, szkoda, bo impreza była naprawdę świetna. Zwłaszcza dla fanów teatru, ale nie tylko :) A poza tym, chciałabym się nauczyć chodzić na szczudłach, chociaż to pewnie jest trudne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.09.2006 22:58

Kurcze wybyłem w SB do Warszawki i nawet nie wiem, że coś takiego sie działo :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

i kolejna osoba z Łodzi w serwisie... fajny artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.