Facebook Google+ Twitter

Teatr na ulicach Łodzi

W miniony weekend w Łodzi odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych „TrotuArt 2006”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Teatr Lalek „Arlekin”, który zaprosił do udziału w Festiwalu artystów z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji. W ciągu dwóch dni na ulicy Piotrkowskiej oraz na Starym Rynku można było zobaczyć wiele interesujących przedstawień ulicznych. Parada. Fot. Anna Omlecińska
Imprezę otworzyła barwna parada, która w sobotę o godz. 14 przemaszerowała po Piotrkowskiej. Tworzyli ją baśniowo przebrani szczudlarze, aktorzy w maskach lub kolorowych kostiumach oraz smoczyca Niunia. Organizatorzy zadbali o różnorodność zaproszonych gości. Można było zobaczyć występy szczudlarzy z Teatru „Pinezka” czy Niemieckiej grupy „Grotest Maru”, marionetki przywiezione przez lalkarzy Antona Andrele i Pawela Vangeli, czy pokazy tańca z ogniem Teatru Ognia „Haka Poi” i Grupy „Cabiria”. Grotest. Fot.
W teatrze ulicznym nie ma wydzielonej sceny i widowni - aktorzy maszerują po placu i zmieniają miejsce. Grają spontanicznie. Podczas łódzkiego Festiwalu nawiązywali świetny kontakt z publicznością, chodząc między tłumem, wciągając widzów w przedstawienie, wspólnie się bawiąc i reagując na zachowania ludzi.
Teatr inezka. Fot. Anna OmlecińskaZainteresowanie imprezą świadczy o tym, że łodzianie potrzebują kontaktu z kulturą i chętnie biorą udział w tego typu imprezach. Przedstawienia w plenerze przyciągały uwagę przypadkowych przechodniów, którzy zatrzymywali się z zainteresowaniem. Dopisała też pogoda, która zachęciła mieszkańców do wyjścia na spacer do miasta.
Jest nadzieja, że za rok, na kolejnym Festiwalu, będziemy mieli okazję zobaczyć wiele równie interesujących widowisk.


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.10.2006 19:24

cóż za fantastyczna sprawa! szkoda, ze nie słyszałam o tym wcześniej, gdyż sama bym sie wybrała chętnie ;) hmm no to czekamy do następnego roku ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Daniel, szkoda, bo impreza była naprawdę świetna. Zwłaszcza dla fanów teatru, ale nie tylko :) A poza tym, chciałabym się nauczyć chodzić na szczudłach, chociaż to pewnie jest trudne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.09.2006 22:58

Kurcze wybyłem w SB do Warszawki i nawet nie wiem, że coś takiego sie działo :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

i kolejna osoba z Łodzi w serwisie... fajny artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.