Facebook Google+ Twitter

Teatr na Woli przygotowuje spektakl wg „Madame” Antoniego Libery

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-18 12:50

W Teatrze Na Woli odbędzie się prapremiera spektaklu według powieści „Madame” Antoniego Libery. Autorką adaptacji jest Maria Wojtyszko, reżyseruje Jakub Krofta, a w roli Madame wystąpi Aleksandra Bożek. Spektakl, 7 lipca, otworzy V Letni Przegląd Laboratorium Dramatu.

 / Fot. mat. prasowe teatruAkcja „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych. Bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w tajemniczej nauczycielce języka francuskiego. Szukając sposobu na zbliżenie się do Madame, postanawia dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Opowieść o dojrzewaniu, miłości i niezgodzie na przeciętność.

"Przedstawienie chcielibyśmy przede wszystkim adresować do młodzieży licealnej. Wielu ludzi teatru uważa, ze granie dla nastolatków jest formą samobójstwa, ponieważ młodzież w tym wieku nie jest zainteresowana teatrem. Ja mam jednak inne doświadczenia, od kilku lat reżyseruję w różnych krajach spektakle dla ludzi młodych. Myślę, że jest to bardzo wrażliwa, spontaniczna i wymagająca publiczność, szukająca przedstawień, w których może się odnaleźć. W teatrze młodzież nie znosi natomiast fałszu i sztuczności – wtedy rzeczywiście potrafi szczerze i spontanicznie wyrażać swoje zdanie.
„Madame” jest też przedstawieniem dla widzów, których młodość upłynęła w latach sześćdziesiątych i chcą do niej powrócić.  / Fot. mat.prasowe teatruW spektaklu staramy się odtworzyć ówczesne realia poprzez kostiumy, autentyczne zdjęcia, muzykę na żywo utrzymaną w klimacie tamtych czasów, pełnych wrażeń, napięcia i przygód" – mówi czeski reżyser Jakub Krofta

W spektaklu występują: Aleksandra Bożek, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Zuzanna Grabowska / Agata Wątróbska, Anna Gryszkówna, Paweł Domagała, Robert. T. Majewski, Szymon Rząca, Kamil Siegmund.

V Przegląd Laboratorium Dramatu odbywa się na dwóch scenach – w Teatrze Na Woli i na Scenie Przodownik. W programie 15 spektakli, pożegnanie „Absyntu” Magdaleny Fertacz, Kabaret na Koniec Świata i czytania aktorskie.
Przegląd potrwa od od 7. do 31. lipca 2012 roku.

Więcej informacji o festiwalu na stronie:labodram

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.