Facebook Google+ Twitter

Teatr na Woli. "Uwaga, złe psy" Remigiusza Grzeli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-29 15:07


Doceniony przez krytykę, ascetyczny spektakl prezentujący kunszt aktorstwa najwyższej próby. Obsypana nagrodami rola Małgorzaty Rożniatowskiej.

 / Fot. Teatr na WoliBohaterka dramatu wzorowana jest na postaci żony Jerzego Szaniawskiego, chorej psychicznie malarki, Anity Szatkowskiej. Anita biła Szaniawskiego, karmiła gipsem, podrabiała jego charakter pisma, odizolowała go od świata. Ciężko chorego, uwięziła i leczyła sobie znanymi tylko sposobami.

Po śmierci pisarza przez lata dewastowała jego dworek, a wreszcie podpaliła (zamykając w jednym z pokoi dwóch młodych mężczyzn). Akcja dramatu rozgrywa się już po śmierci Szaniawskiego, której Anita nie przyjmuje do wiadomości.


Spektakl nagrodzony m.in. na Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT '07 w Szczecinie, Nagrodą Wojewody Dolnośląskiego i Nagrodą Polskiego Radia Wrocław, Nagrodą Aktorską na 5. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, Główną Nagrodę Aktorską Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Grand Prix oraz nagrodą dziennikarzy Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej oraz na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie. 


W rankingu najlepszych ról opublikowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" Małgorzata Rożniatowska znalazła się na pierwszym miejscu.

Reżyseria: Michał Siegoczyński

Występuje: Małgorzata Rożniatowska

Teatr na Woli

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.