Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26476 miejsce

Teatr "Narwal" i terapia bajką najmłodszych w Legionowie

Niech pociechą dla nas będzie to, iż żaden ból na świecie nie trwa wiecznie. Kończy się cierpienie, pojawia się radość - tak równoważą się nawzajem.(Albert Camus)

Na scenie w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w Legionowie teatr "Narwal" w bajce" O królu, który płakał z bólu" / Fot. Magdalena DeikBól towarzyszy nam na każdym etapie życia, nawet gdy jesteśmy zdrowi. Pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, niejednokrotnie zakłócając nam codzienne życie. Najgorszy rodzaj to ból zębów. Ten powoduje konieczność udania się do dentysty i strach przed nowym bólem, którego można zaznać na fotelu dentystycznym. Dlatego trzeba uczyć się od najmłodszych lat jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Aktorzy w akcji / Fot. Magdalena DeikUczniom i przedszkolakom z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pomagali 29 marca specjaliści od takich trudnych sytuacji z teatru Narwal. Bajka "O królu, który płakał z bólu" to wspaniała lekcja przygotowująca dzieci do odwiedzin u dentysty.

Przerażający nawet dorosłych temat, staje się tutaj czymś zabawnym, niezwykłym. Dzieci śledziły z wielką uwagą przygody wspaniałego króla, który robił wszystko, aby uniknąć wizyty u dentysty. Pełna humoru bajka zachwyciła małych widzów. Reagowali spontanicznie na zmieniające się sytuacje na scenie. Kolorowa scenografia, kostiumy i wspaniała gra aktorska (Mystkowska Monika, Daniszewska Irena) to atuty tej zabawnej, teatralnej przygody, która przygotowywała widzów do wizyty u dentysty.

Najmłodsi widzowie i aktorzy na scenie / Fot. Magdalena Deik- Bajki są formą terapeutycznego oddziaływania na małe dzieci. Pozwalają one spędzić im czas w świecie fantazji. Przyswoić sobie określone formy reakcji na stress i ból. Nauczyć się ,że wizyta u dentysty może być zabawna, przyjemna. Sądząc po reakcjach publiczności aktorzy osiągnęli swój cel.-opowiadała Magdalena Deik, nauczycielka przedszkola, inicjator terapii bajką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.