Facebook Google+ Twitter

Teatr Powszechny rozpocznie sezon 100. spektaklem "Dnia Walentego"

8 września, 100. spektaklem "Dzień Walentego" w reżyserii Iwony Kempy, sezon rozpocznie Teatr Powszechny w Warszawie. Pierwszy premierowy spektakl w sezonie 2012/2013 zaplanowano na 21 września. Będzie to przedstawienie "Biedna ale sexi" Jörga Menke-Peitzmeyera.

Paulina Holtz w spektaklu "Dzień Walentego". / Fot. Teatr Powszechny"Dzień Walentego" Iwana Wyrypajewa, w reżyserii Iwony Kempy z Elżbietą Kępińską, Joanną Żółkowską, Pauliną Holtz (nominowana do Feliksów Warszawskich za rolę Katii sprzed lat), Sławomirem Packiem to doskonały, nieco ironiczny spektakl, przewrotnie opowiadający o miłości.

We wrześniu, na scenę Teatru Powszechnego wracają spektakle dobrze znane publiczności, docenione zarówno przez nią, jak i przez krytyków. Wśród nich m.in.: "Nieskończona historia", "Zbrodnia i kara", "Kieszonkowy atlas kobiet".

"Nieskończona historia" Artura Pałygi w reż. Piotra Cieplaka, w ostatnim sezonie została uhonorowana Nagrodą Główną za najlepsze przedstawienie, reżyserię Piotra Cieplaka, scenografię Andrzeja Witkowskiego, muzykę Jana Duszyńskiego, rolę męską Andrzeja Mastalerza oraz Nagrodą im. Jana Świderskiego za rolę Suki Azy dla Elizy Borowskiej. W obsadzie m. in. Eliza Borowska, Aleksandra Bożek, Elżbieta Kępińska, Olga Sawicka, Mariusz Benoit, Cezary Kosiński, Andrzej Mastalerz.

11, 12, 13 września teatr zaprasza na "Zbrodnię i karę" Fiodora Dostojewskiego, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza z Pauliną Holtz, Kazimierzem Kaczorem i gościnnie Marcinem Perchuciem jako Raskolnikowem. Jedna z najbardziej znanych analiz psychiki zbrodniarza na scenie Powszechnego gości od kwietnia 2012. Otrzymała bardzo dobre recenzje, w których zwracano uwagę na intensywność dialogów i scen oraz na świetną kreację Perchucia jako Raskolnikowa.

Na premierowy spektakl Teatr Powszechny zaprasza 21 września 2012. "Biedna ale sexi" Jörga Menke-Peitzmeyera, w reżyserii Wojciecha Urbańskiego, z Magdaleną Wróbel w roli głównej to spektakl o biedzie. Biedzie widzianej szczególnie, bo gdy społeczeństwo nastawione jest na konsumpcję, za nią idzie natychmiast wykluczenie.

Cały repertuar na wrzesień znajduje się na stronie Teatru Powszechnego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.