Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15816 miejsce

Teatr Powszechny w Radomiu: dwie premiery dzień po dniu

Mocnym uderzeniem rozpoczyna Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu sezon artystyczny 2015/2016. W najbliższy piątek i sobotę odbędą się w nim dwie interesujące premiery.

11 września 2015 roku o godzinie 19 na scenie Kotłownia Krzysztof Babicki zaprezentuje swoją wersję sztuki "BógJoanna Jędrejek i Marek Braun podczas próby Boga mordu. / Fot. Marian Strudziński; Teatr Powszechny w Radomiu mordu" Yasminy Rezy, która swego czasu cieszyła się sporym powodzeniem na scenie stołecznego teatru Ateneum i na podstawie której Roman Polański nakręcił 14 lat temu nagradzaną "Rzeź". Bohaterami przedstawienia są dwie pary małżeńskie, które spotykają się, by wyjaśnić bójkę, jaka wywiązała się między ich synami. Początkowo bardzo kulturalna, pełna kurtuazji rozmowa z czasem przekształca się w prymitywną pyskówkę pełną wzajemnych oskarżeń, obnażającą skrywane kompleksy i frustracje. Każdy z uczestników rozmowy pragnie zdobyć dominację nad pozostałymi. Momentami bywa śmiesznie, ale przede wszystkim groźnie. W rolach głównych radomskiego "Boga mordu" wystąpią: Joanna Jędrejek, Marek Braun, Izabela Brejtkop i Jarosław Rabenda. Aktorzy wystąpią w kostiumach zaprojektowanych przez Zofię de Ines.

Bohaterowie Niebezpiecznych związków w Teatrze Powszechnym w Radomiu. / Fot. Marian Strudziński; Teatr Powszechny w RadomiuRównież tytuł kolejnego premierowego przedstawienia, "Niebezpieczne związki", wywołuje skojarzenia ze słynnym filmem z 1988 roku z Glenn Close i Johnem Malkovichem w rolach głównych. Ale spektakl według scenariusza i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego nie jest adaptacją powieści Pierre'a Choderlos de Laclos. Spektakl, którego premiera odbędzie się 12 września br. o godzinie 18 na Scenie Kameralnej Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu opowiada o grupie pięciorga zdesperowanych aktorów, sfrustrowanych życiem zawodowym i prywatnym, którzy pewnego dnia wpadają na pomysł, by nakręcić własny film. Ma być o miłości, namiętności, zdradzie i śmierci. Wybór pada na skandalizującą powieść "Niebezpieczne związki". Niebawem owe związki zaczynają mieć odbicie w prywatnych relacjach między bohaterami przyszłego filmu, których grają: Katarzyna Dorosińska, Konrad Korkosiński (gościnnie), Maria Gudejko, Magdalena Placek, Jakub Kryształ i Wojciech Wachuda. Scenografia i kostiumy są dziełem Doroty Nawrot, zaś choreografię opracowała Helena Ganjalyan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.