Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23044 miejsce

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na "Cabaret"

Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony 27 marca, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu uczci premierą słynnego musicalu "Cabaret" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Scena zbiorowa ze spektaklu Cabaret w Teatrze Powszechnym w Radomiu. / Fot. M. Strudziński, materiał Teatru Powszechnego w RadomiuMusical stworzony przez Johna Kandera (muzyka), Joe Masteroffa i Freda Ebba (libretto), który miał premierę w 1966 roku w nowojorskim Broadhurst Theatre, światową sławę sześć lat później, gdy na ekrany kin wszedł kultowy dzisiaj film Boba Fosse'a "Kabaret" z niezapomnianymi kreacjami Lizy Minnelii, Michaela Yorka i Joela Greya. Film przyniósł swoim twórcom osiem statuetek Oscara, a takie przeboje, jak "Willkommen", "Money, money", "Mein Herr" czy "Life is a cabaret" weszły do kanonu światowej muzyki rozrywkowej.

Bohaterką sztuki, która 27 marca 2015 roku wejdzie na afisz Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, jest Sally Bowles (w tej roli wystąpią na zmianę: Magdalena Placek i gościnnie Emilia Kudra), urocza, nieco zwariowana Amerykanka, gwiazdka miejscowego kabaretu Kit Kat. Któregoś dnia poznaje młodego początkującego pisarza Clifforda Bradshawa (w Radomiu zagrają go w dublerze: Jakub Kryształ i gościnnie Marek Nędza), Anglika, który przyjechał do Niemiec, by podszkolić język. Ich znajomość szybko przeradza się w głębsze uczucie. Rozwija się ono wŁukasz Mazurek jako Konferansjer. / Fot. M. Strudziński, materiał Teatru Powszechnego w Radomiu atmosferze narastającego na początku lat 30. XX wieku nazizmu i szalonej zabawy części mieszkańców Berlina w nocnych klubach i kabaretach. Doskonale oddaje tę atmosferę scenografia Waldemara Zawodzińskiego, który jest również reżyserem i inscenizatorem "Cabaretu". Kostiumy opracowała Maria Balcerek, autorką choreografii jest Edyta Wasłowska, a kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach Teresy Stokowskiej - Gajdy. Ważną rolę w tym przedstawieniu odgrywa Konferansjer, który w koncepcji Zawodzińskiego jest kreatorem rzeczywistości, kimś na wzór dawnych błaznów, którzy widzieli więcej i mądrze komentowali to, co widzieli. W tę rolę wciela się Łukasz Mazurek, jeden z najbardziej wszechstronnych członków aktorskiego zespołu Teatru Powszechnego w Radomiu. Na Dużej Scenie wystąpi niemal cały zespół radomskiego teatru z Markiem Braunem, Joanną Jędrejek, Wojciechem Wachudą, Kamilem Woźniakiem, Izabelą Brejtkop, Katarzyną Dorosińską i Jarosławem Rabendą na czele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.