Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25911 miejsce

Teatr Powszechny w Warszawie rozpoczyna współpracę z ZTM

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Robert Gliński oraz dyrektor ds. inwestycji Zarządu Transportu Miejskiego, Ryszard Główka, podpisali 8 września list intencyjny o współpracy. Ma ona polegać na wspólnej realizacji projektów o charakterze edukacyjno-artystycznym.

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Robert Gliński i dyrektor ds. inwestycji Zarządu Transportu Miejskiego, Ryszard Główka, podpisują list intencyjny o współpracy. / Fot. Fot. Aleksandra Pałka- Chcemy utrzymać interesujący dialog z widzem - tymi słowami Robert Gliński, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, wita zebranych dziennikarzy na czwartkowej konferencji dotyczącej współpracy z ZTM. Mówi, że kontakt z widownią należy utrzymywać nie tylko na scenie, ale również poza nią. - Chcemy wyjść poza teatr - na parking, na ulicę, w przestrzeń miasta - tłumaczy.

Robert Gliński jest przekonany, że współpraca z ZTM mieści się "w idei powszechności" warszawskiego teatru. Jak twierdzi, jej istotą jest komunikat - a żeby go przekazać, trzeba mieć partnera. Gliński wyraża nadzieję, że znajdzie go wśród pasażerów miejskiej komunikacji.

ZTM do realizacji projektów artystycznych ma zamiar przeznaczyć przystanki, węzły komunikacyjne, punkty informacyjne i siedzibę ZTM na ulicy Żelaznej. - Chcemy, żeby pasażerowie w środkach komunikacji miejskiej mieli dostęp do kultury - wyjaśnia Ryszard Główka, koordynator działalności inwestycyjnej ZTM. - Pomysły będzie miał teatr, my udostępniamy miejsce - dodaje.

Jednym z miejsc przeznaczonych na cele kulturalne będzie węzeł komunikacyjny Młociny. Znajdujący się tam Park Sztuki działa od 15 czerwca 2009 roku. Mieści się w tzw. patio - odpowiednio przygotowanej, ogólnodostępnej przestrzeni, przy wyjściu ze stacji metra Młociny. Lokalizacja sprawia, że trudno go nie dostrzec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe...ale Park Sztuki Młociny...hm...dość szumna nazwa dla mało efektownej działalności...i mało efektywnej. Więc cieszę się, że może współpraca uaktywni tą przestrzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.