Facebook Google+ Twitter

Teatr Powszechny w Warszawie rozpoczyna współpracę z ZTM

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Robert Gliński oraz dyrektor ds. inwestycji Zarządu Transportu Miejskiego, Ryszard Główka, podpisali 8 września list intencyjny o współpracy. Ma ona polegać na wspólnej realizacji projektów o charakterze edukacyjno-artystycznym.

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Robert Gliński i dyrektor ds. inwestycji Zarządu Transportu Miejskiego, Ryszard Główka, podpisują list intencyjny o współpracy. / Fot. Fot. Aleksandra Pałka- Chcemy utrzymać interesujący dialog z widzem - tymi słowami Robert Gliński, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, wita zebranych dziennikarzy na czwartkowej konferencji dotyczącej współpracy z ZTM. Mówi, że kontakt z widownią należy utrzymywać nie tylko na scenie, ale również poza nią. - Chcemy wyjść poza teatr - na parking, na ulicę, w przestrzeń miasta - tłumaczy.

Robert Gliński jest przekonany, że współpraca z ZTM mieści się "w idei powszechności" warszawskiego teatru. Jak twierdzi, jej istotą jest komunikat - a żeby go przekazać, trzeba mieć partnera. Gliński wyraża nadzieję, że znajdzie go wśród pasażerów miejskiej komunikacji.

ZTM do realizacji projektów artystycznych ma zamiar przeznaczyć przystanki, węzły komunikacyjne, punkty informacyjne i siedzibę ZTM na ulicy Żelaznej. - Chcemy, żeby pasażerowie w środkach komunikacji miejskiej mieli dostęp do kultury - wyjaśnia Ryszard Główka, koordynator działalności inwestycyjnej ZTM. - Pomysły będzie miał teatr, my udostępniamy miejsce - dodaje.

Jednym z miejsc przeznaczonych na cele kulturalne będzie węzeł komunikacyjny Młociny. Znajdujący się tam Park Sztuki działa od 15 czerwca 2009 roku. Mieści się w tzw. patio - odpowiednio przygotowanej, ogólnodostępnej przestrzeni, przy wyjściu ze stacji metra Młociny. Lokalizacja sprawia, że trudno go nie dostrzec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe...ale Park Sztuki Młociny...hm...dość szumna nazwa dla mało efektownej działalności...i mało efektywnej. Więc cieszę się, że może współpraca uaktywni tą przestrzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.