Facebook Google+ Twitter

Teatr Rampa zaprasza. Premiera "Mistrza i Małgorzaty" 27 marca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-22 17:20

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr Rampa na Targówku proponuje nową adaptację dzieła Bułhakowa, której autorem i reżyserem jest Michał Konarski. Premiera już 27 marca!

 / Fot. materiały prasowe Teatru RampaTrzęsące światem moskiewskiej kultury, butne i pewne siebie towarzystwo bywalców artystycznej restauracji Griobojedow, zetrze się w śmiertelnym boju ze świtą Wolanda, odwiecznymi rosyjskimi demonami, które bezwzględnie wykorzystają każdą ludzką słabość i ułomność, by zwyciężyć i wykreować świat pełen absurdu, paranoi i zniewolenia.  / Fot. materiały prasowe Teatru Rampa
Między tymi zbrojnymi hufcami zobaczymy parę zakochanych zwykłych ludzi - Małgorzatę i Mistrza, którzy tylko pragną odrobiny miłości i małego ciepłego szczęścia. Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

Czy bywalcy Griobojedowa będą potrafili się oprzeć deszczowi banknotów „z nieba”? Czy w świecie ukształtowanym przez moralność narzuconą przez system negujący istnienie jakiejkolwiek metafizycznej „siły wyższej”, człowiek ma szansę przeciwstawić się złu? Czy słowa Berlioza, że „o wszystkim decyduje człowiek” to trafna odpowiedź na pytanie Wolanda: „Skoro nie ma Boga, kto kieruje życiem człowieka?” Czy w Moskwie, w której Stalin rozkazał w 1931 roku wysadzić największy rosyjski Sobór Zbawiciela, owemu „człowiekowi” może się jeszcze wydawać, że o czymkolwiek decyduje? Co sprawia, że Małgorzata, jako jedyna ma odwagę przeciwstawić się szatanowi i jakim cudem wygrywa ten pojedynek na śmierć i życie? / Fot. materiały prasowe Teatru Rampa

Czy Bułhakowowski Jeszua Ha-Nocri i Piłat mają cokolwiek wspólnego z Ewangelią, czy to tylko mroczna wizja, którą Woland przedstawia Iwanowi Bezdomnemu i Miszy Berliozowi na Patriarszych Prudach?
W akcję komediodramatu wplatają się utwory Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych z tamtych lat: Wołga i Świat się śmieje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.