Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24272 miejsce

Teatr Roma prezentuje spektakl: "Jesteś moją siostrą"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-24 14:38

Od 21 października w Teatrze Roma można obejrzeć spektakl "Jesteś moją siostrą". Scenariusz nowatorskiego spektaklu, którego tworzywem literackim są piosenki zespołu Antony & The Johnsons przygotowali: Dariusz Siastacz, Piotr i Paweł Kamińscy.

 / Fot. Materiały prasoweJESTEŚ MOJĄ SIOSTRĄ to przedstawienie o podziale na pierwiastek kobiecy i męski, o ich odwiecznej walce, która się odbywa w nas samych, ale tez o ich nieustającym dialogu. Dialogu, który nie milknie, choć jego głosy rzadko są słyszalne.


Miłość przez wieki się nie zmienia - pisała za Szekspirem poetka Ewa Lipska. To atrakcyjna formuła, lecz jedynie z pozoru prawdziwa. Przez wieki nie zmienia się tylko potrzeba miłości, zmieniają się jej manifestacje. Każda epoka ma swoje gody, swoją grę wstępną, swoje spełnienie. Każdy czas ma swój seksualizm. Swoją… płeć?

Reżyser spektaklu, Dariusz Siastacz, wyznaje: "Jednym z głównych, nurtujących mnie problemów, było pytanie: jak pokazać miłość w teatrze? Odpowiedź okazała się łatwa i przewidywalna: miłość jest wtedy, kiedy ustaje nienawiść. Dla kogoś to może być śmieszne i nie odkrywcze, ale ja przekonałem się o tym sam, na własnej skórze".


 / Fot. Materiały prasowePiotra Kamiński, aktor, tancerz, wokalista. Wraz z bratem Pawłem Kamińskim założyli niezależną grupę artystyczną Pub 700. Ukończyli Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 2008 roku związani z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie występowali w musicalu "Upiór w operze", a obecnie wcielają się w kilka postaci w spektaklu "Les Misérables".

Dariusz Siastacz ukończył Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie występował jako aktor w latach 1984-1996. Od września 2010 roku jest aktorem w zespole stołecznego Teatru Powszechnego, gdzie zagrał m.in. w przedstawieniach „Kamień i popioły” Daniela Danisa (Clermont), "Zły" Leopolda Tyrmanda (Filip Merynos) oraz "Konformista" Alberto Moravii, "Lot nad kukułczym gniazdem" Dale’a Wassermana, "Koriolan" Williama Shakespeare’a (premiera 10 czerwca 2011 roku).


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.