Facebook Google+ Twitter

Teatr Staniewskiego w Warszawie już od 1 grudnia

W dniach 1-7 grudnia w Teatrze Polskim Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice", już po raz trzeci zaprezentuje w Warszawie swoje spektakle. Gościnnie 3 i 5 XII wystąpi Andrzej Seweryn, a 4 XII Krzysztof Globisz.

 / Fot. materiały prasoweOśrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" to jedna z najbardziej znanych grup teatru eksperymentalnego na świecie. Swą nazwę bierze od podlubelskiej wsi, w której mieści się siedziba teatru. Założony przez Włodzimierza Staniewskiego w 1977 roku teatr, swoje przesycone ruchem i ekspresją przedstawienia, wystawiał na festiwalach m.in. w USA, Japonii czy Rosji.

Dziś na konferencji prasowej w Teatrze Polskim przedstawiony został program pobytu Gardzienic w Warszawie. Dodatkowo można było zasmakować tego, co czeka nas w grudniu, oglądając próby "Ifigenii w A...", "Elektry" i premierowej "Ifigenii w T...", a także dowiedzieć się co dalej z Gardzienicami w Warszawie.

Staniewski i Gardzienice od 1 grudnia w Teatrze Polskim


1 i 2 grudnia zobaczyć można trzy spektakle wybrane z gardzienickiego Festiwalu Teatrów Błądzących (odbywającego się w dniach 22-24 października): "Indukcje" Teatru Maat z udziałem Jacka Poniedziałka, "Wydech" Teatru Krzych pokazujący sieć relacji ojców z dziećmi widzianą oczami tych młodszych oraz "Nie-Ludzką com.Medie" absolwentów IX Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice" 2004. W dniach 3 - 5 grudnia wystawiane będą spektakle: "Elektra" i "Ifigenia w A..." natomiast 7 grudnia premierowa "Ifigenia w T..." inspirowane teatrem greckim, nie tylko jego literackimi źródłami, ale także muzyką i ruchem.

Sam autor przedsięwzięcia zapowiada, że projekt łączy działalność artystyczną z badawczą i dydaktyczną. Spektakl teatralny połączony będzie z dyskusją, wykorzystane zostaną projekcje multimedialne, demonstracje aktorskie i muzyczne oraz cheironomia - rekonstrukcja systemu gestycznego z widowisk starożytnych.

Dyrektor OPT "Gardzienice" wypowiedział się na temat zeszłorocznych rozmów w sprawie stworzenia zimowej siedziby przy SWPS. - Ze względów proceduralnych teatr przy SWPS nie powstanie - powiedział Włodzimierz Staniewski - Dlatego możemy nazwać się Teatrem Błądzącym. Dodatkowo wyraził fascynację i podziękowania za możliwość pracy z Andrzejem Sewerynem. Skierował również podziękowania w stronę Dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Marka Kraszewskiego. / Fot. materiały prasowe

Andrzej Seweryn wyraził radość z powodu obecności młodych aktorów z OPT i możliwości współpracy z nimi. To na prośbę aktora oraz Teatru Polskiego będzie można już od środy uczestniczyć w tym teatralnym wydarzeniu.

Szczegółowy program znajduje się na stronie http://www.gardzienice.art.pl/aktualnosci2.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.