Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17668 miejsce

Teatr Syrena organizuje lekcje teatralne w języku angielskim

W warszawskim Teatrze Syrena rozpoczął się kolejny projekt edukacyjny skierowany do najmłodszych widzów.

 / Fot. TEATR SYRENA Wielu specjalistów, nie tylko zajmujących się teatrem, ale też psychologią i kulturą, od lat uznaje, że źródło kultury leży w ... zabawie. Można z tego wywnioskować, że powiedzenie: pobawmy się w teatr, ma głębsze znaczenie niż może się nam wydawać, bo teatr jako forma kultury wywodzi się właśnie od zabawy. Zgodzić należy się również z twierdzeniem, iż rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci to niezwykle ważny element edukacji, a teatr, jego magia i połączenie wszystkich dziedzin artystycznych w jednym miejscu, daje ku temu doskonałe narzędzia.
W warszawskim Teatrze Syrena rozpoczął się kolejny projekt edukacyjny skierowany do najmłodszych widzów.
Wzorem cyklu jesiennych warsztatów, który Syrena organizuje już od czterech lat, przygotowany został program lekcji teatralnych. Zajęcia trwają dwie godziny i podzielone są na dwie części. Pierwszą jest spacer po teatrze, podczas którego dzieci zwiedzają foyer, widownię, scenę, garderobę, charakteryzatornię, kieszeń na scenografię. To także okazja do spotkania pracowników teatru. Druga część zajęć odbywa się na sali prób, gdzie w zależności od tematu lekcji, dzieci mają okazję współpracować m.in. z aktorem, lalkarzem lub kostiumografem.
W trakcie lekcji teatralnych uczestnicy będą mieli okazję m.in. poznać zasady kreowania postaci na scenie, dowiedzieć się jak wydobywać z siebie głos, być słyszalnymi i zrozumiałymi. Naucza się także zasad teatralnego savoir vivre.
Nowością w programie edukacyjnym są zajęcia w języku angielskim, które Teatr Syrena przygotował wspólnie ze szkołą języków obcych dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE.
„Niezwykłe Podróże Blabbersów” to specjalny projekt dydaktyczny, który łączy naukę języka obcego z zabawą w podróż, co stwarza większe możliwości poznania języka oraz skłania do kreatywnego myślenia. Każde spotkanie to inny odcinek z życia i przygód baśniowej rodziny Blabersów.
Zajęcia prowadzą aktorzy będący również lektorami, dzięki temu dzieci uczą się języka obcego tak samo jak ojczystego - przez osłuchanie i stopniowe wykorzystywanie prostych komunikatów aż do zaawansowanych struktur językowych. Uczą się ich naturalnie, nieświadomie, poprzez pobudzanie zmysłów i wyobraźni.
Lekcje realizowane są w dwóch grupach zaawansowania - dla dzieci w klasach I-III oraz IV-VI.

Projekt lekcji teatralnych przygotowanych jest zarówno dla klientów indywidualnych jak i grup szkolnych. Szczegółowe informacje oraz harmonogram zajęć znaleźć można na strOnie teatrsyrena.pl w zakładce „edukacja”.

Teatr Syrena
Litewska 3
00 – 589 Warszawa

Rezerwacja biletów:
Tel.: 22 10 11 613/630
bilety@teatrsyrena.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.