Facebook Google+ Twitter

Teatr Tańca DF "Pod Złamanym Skrzydłem" - Scena Tańca OF Groteska

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-17 08:45

Już 27 lutego Teatr Tańca DF zaprezentuje swój kolejny spektakl w Teatrze Groteska!

Głosy. Słychać głosy, czasami śpiew, ale też jęki, westchnienia, słowa bez treści. Zatem pojawią się, są już blisko, przybędą odegrać swoją rolę. Ciała są materią tego świata. Przezroczyste, migoczące, rozsiewają światło i mienią się w nim. Takie już są, odegrają i pójdą, a potem wrócą i znowu to samo. Każą na siebie patrzeć w zachwyceniu, dostrzegać szczegóły, wodzić oczami za tą ich obowiązkową gimnastyką. Pewne własnych ruchów, prawdopodobnie dobrze im znanych, rutyna czasu ciągłych powrotów. Zbite w gromadkę, bezgranicznie podporządkowane, podążają za wolą Tej, na której wezwanie przybyły.

W spektaklu spotykają się dwa rodzaje reguł ekspresji. Język właściwy sferze tajemnicy, nieredukowalna abstrakcja oraz spoisty, chronologiczny wątek, teatralizacja postaci. Forma możliwa dzięki abstrakcji sprzyja doznawaniu piękna, mnożąc plamy nastrojów podsyca impresyjność, na której opiera się choreografia, zdobywająca swój ostateczny wyraz jednak dopiero dzięki kalkulacji odruchów, antropomorficznej kronice przypadków. To, co ma się stać powstaje z ciemności. Wyłania się Ona, to dzięki niej zajaśniało, ona ma moc stwarzania, chce opowiadać, pozwala patrzeć. Współpracuje z rytmem w porządkowaniu chaosu, nadaje światu dynamikę, otwiera przed nami scenę, pokaże jak jest.

W tym świecie przeznaczenia jest miejsce na śmiech. Jedno z ciał astralnych dociąża, nie do pary, naznaczone. Jest jednak wpisane w ten świat, nie może ostatecznie wytrącić go z równowagi. Zdeterminowane ma przypisaną rolę, zmącić, naruszyć porządek. Jest wśród nich i drugie, nie do pary choć potencjalna pary połówka. Silna, przepojona sprzeciwem. Walczy z Tą, która waży losy. Z góry przegrana. Są razem, każda na swoim miejscu, co dzieje się z tym światem, dzieje się i z nimi, bo do niego należą. Przestraszone, przeznaczone, wymazywane, znikają.
Tekst: Katarzyna Badura-Kozak

choreografia: Katarzyna Skawińska
scenografia: Grzegorz Skawiński, Andrzej Górnisiewicz
kostiumy: Grzegorz Skawiński – projekt, Marta Ornacka - wykonanie
muzyka: Meredith Monk
tańczą: Katarzyna Badura-Kozak, Katarzyna Drozdowska, Karolina Mika, Magdalena Śmigasiewicz, Karolina Tomaszkiewicz, Anna Wańtuch, Barbara Wysoczańska

Barbara Wysoczańska


Bilety: 20zł/25zł
BILETY ON-LINE
Rezerwacja biletów: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
tel. 12 633 37 62, tel./fax 12 632 92 00
centrala: 12 633 48 22, 631 81 80 wew. 227, 238, 252
Kasa biletowa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.
8.00-12.00, 15.00-17.00 i na godzinę przed każdym spektaklem.
tel. 12 623 79 59; 12 633 48 22 wew. 252
www.groteska.pl
www.teatrtancadf.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.