Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2955 miejsce

Teatr Telewizji na żywo po 40 latach! "Boska" w TVP 1 o godz. 20.30

Po ponad 40 latach można było ponownie obejrzeć na żywo spektakl teatralny w TVP 1. W Teatrze Telewizji w poniedziałek o godz. 20.30 została wystawiona sztuka "Boska" z Teatru Polonia, z Krystyną Jandą w roli głównej.

 / Fot. papWystęp teatralny powstał na podstawie utworu Petera Quiltera, a wyreżyserował go Andrzej Domalik. W najważniejszą rolę, czyli Florence Foster Jenkins, nota bene bardzo bogatej i kompletnie pozbawionej talentu śpiewaczki, wcieliła się Krystyna Janda.

Poza bezpośrednim przekazem na antenie telewizyjnej jedynki, spektakl będzie można obejrzeć po raz pierwszy, w ramach cyklu Teatru Telewizji, w internecie, pod adresem www.boska.tvp.pl.

Czytaj także: "Napis" w Teatrze TV, czyli między nami sąsiadami

 / Fot. w24Warto usiąść przed telewizorem o godz. 20.30, aby obejrzeć na żywo występ takich aktorów jak Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Krystyna Tkacz, Ewa Telega oraz właśnie Krystyny Jandy.

Jak podkreśliła dla TVP Ewa Telega, odtwórczyni roli Vedrinah Gedge, "Graliśmy ten spektakl już ponad 170 razy, w najdziwniejszy miejscach, od Nowego Jorku i Chicago do Bydgoszczy. Nie będzie to więc premiera, jak to miało miejsce w teatrach telewizji nadawanych „na żywo”, kilkadziesiąt lat temu. To będzie większe wyzwanie dla realizatorów niż dla aktorów."

Z pewnością należy polecić tą sztukę nie tylko miłośnikom Teatru Telewizji, ale także osobom, dla których spektakle grane na żywo są kwintesencją prawdziwego teatru.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Lech Zydorek
  • Lech Zydorek
  • 26.02.2012 21:56

tylko Pani Krystyna Janda potrafi zrobić taki spektakl to była uczta .
dziękuje Pani Krystyno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 02.11.2011 16:28

to skracanie programów jest nagminne filmy seriale trwaja o 20 minut krócej! nawet dobranocki trwaja niby 30 a wrzeczywistości 15 minut no skandal łapczywość jest bezgranibczna i tylko wciska sie reklamy oszukując nawet dzieci na dobranocce !

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 26.10.2011 20:50

program filmowy tv jest okropny powtórki i powtórki i seriale a teatr napewno dobra rzecz ale to juz na zywo nadawali komuniści i to 50 lat temu taka mieli technika więc co sie chwalić a tak wogóle to kino polskie i film i teatr za komuny własnie bije na głowe współczesne wypociny tamci twórcy mieli pomysły

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra Jędrzejczak
  • Aleksandra Jędrzejczak
  • 25.10.2011 11:24

Ależ to była uczta dla ducha! Wspaniała sztuka. Aktorzy BOSCY. Wielkie ukłony i słowa podziwu dla Pani Krystyny Jandy, Pana Macieja Stuhra i pozostałych Państwa. Wczoraj był to niezapomniany wieczór! Wielkie, wielkie dzięki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarmark
  • Jarmark
  • 25.10.2011 10:34

Pomysł i wykonanie wspaniałe, tylko dlaczego teatr był reklamowany od dwóch tygodni, że rozpocznie się o godz 20 20, a rzeczywiście rozpoczęło się dopiero o 10 min później bowiem ten czas przeznaczono na reklamy jakiegoś oleju czy lekarstw. W moim domu wszyscy czekali na tą godzinę, ale jak widzieliśmy, że teatru o tej porze nie ma część rodziny przeniosła się na inny telewizor z poszukiwaniem czegoś konkretnego i tam już zostali. Na przyszłość napiszcie, że o tej godzinie będą reklamy, a sam teatr to później.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka
  • Anka
  • 25.10.2011 10:28

Janda nie pasuje do tej roli, no może przez chwilkę gdy się zapomina w śpiewie. Krystyna Tkacz z drugiej strony byłaby idealna, chciałbym je zobaczyć raz w odwróconych osobach...Co do sztuki, jak wielkie dzieła ma ona oczywiście drugie dno i można powiedzieć za Gogolem: i z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie:-D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Rokosz
  • Kasia Rokosz
  • 25.10.2011 10:10

spektakl był niesamowity, wieczorem włączyłam po prostu tvp1 i już przy tym zostałam, dawno się tak nie uśmiałam, gra aktorów mistrzowska ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny wieczór z teatrem w TV.
Lecz nie był to Teatr Telewizji na żywo, lecz transmisja spektaklu z Teatru Polonia.
Istotą Teatru Telewizji jest przyjście Teatru do studia telewizyjnego.
Niegdysiejszy Teatr Telewizji na żywo był na żywo, bo nie było telerekordingu...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Halina Kielar
  • Halina Kielar
  • 25.10.2011 09:48

Brawo dla powrotu teatru, ale niekończace się: reklamy / zapowiedź, rerklamy/zapowiedź/ reklama itd przez 15 minut.
Kiedy juz myślałam, że zaczyna sie spektakl, wyświetlono reklamę z obesraną ubikacją.
PRZED SPEKTAKLEM Z JANDĄ !!!!!!!!!! Sprawdźcie to sobie ludzie z telewizji.

Robicie wszystko, aby widz przełączył program na inną stację. I płaczecie, że teatru nikt nie oglada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa RO.
  • Ewa RO.
  • 25.10.2011 09:16

Znakomity pomysł :) Wspaniała gra aktorów. Rewelacyjny powrót do tradycji teatru telewizji.
Podpisuję się pod projektem obiema rękami :)

Ewa RO.