Facebook Google+ Twitter

Teatr Telewizji na żywo: Po "Boskiej" czas na Gombrowicza i Colasa

Na luty i marzec Telewizja Polska zaplanowała dwa spektakle TT na żywo. Zobaczymy "Dzienniki" Gombrowicza i "Skarpetki, opus 124" Colasa.

"Dzienniki" Gombrowicza na scenie Teatru IMKA / Fot. fot. materiały Teatru IMKAPo sukcesie "Boskiej", która była pierwszym po półwieczu przedstawieniem transmitowanym przez telewizję na żywo, widzowie TVP1, TVP HD oraz internauci obejrzą kolejne spektakle - podał serwis TVP.pl.

27 lutego na scenie Teatru Telewizji staną twórcy spektaklu "Skarpetki, opus 124". Autor sztuki - francuski dramaturg, aktor i reżyser Daniela Colasa zabiera widzów za teatralne kulisy. Opowiada historię dwóch aktorów, których sława dawno już przeminęła. Próbują przypomnieć się publiczności w sztuce jednego z nich. Różnice osobowości i odmienność życiowych doświadczeń powoduje zabawne konflikty między bohaterami.

W ich rolę wcielają się Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak. Reżyseruje Maciej Englert. Przedstawienie jest w repertuarze stołecznego Teatru Współczesnego.

Miesiąc później - na 26 marca - zaplanowana jest telewizyjna premiera na żywo "Dzienników" Witolda Gombrowicza. Będzie to jednocześnie sposób na świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru. Nie zabraknie charakterystycznego humoru, ironii i cynizmu, tak lubianych przez wielbicieli talentu Gombrowicza.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Autor sztuki - francuski dramaturg, aktor i reżyser Daniela Colasa zabiera widzów za teatralne ...". Raczej powinno być DANIEL COLAS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2012 14:40

Brawo dla Karolaka za współpracę z TVP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już dziś cieszę się na te spektakle! Super wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.