Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7946 miejsce

Teatr Telewizji przypomni "Pielgrzymów" Marka Pruchniewskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-10 15:53

W poniedziałek widzowie Teatru Telewizji będą mogli obejrzeć sztukę "Pielgrzymi" Marka Pruchniewskiego w reżyserii Macieja Dejczera. Spektakl z 2002 roku z gwiazdorską obsadą przedstawia zmetaforyzowany obraz polskiego społeczeństwa.

Pielgrzymi przybywający na Jasną Górę (zdjęcie niezwiązane ze spektaklem). / Fot. Przykuta/CC 3.0W pobliżu autokaru zbiera się grupa członków parafii, mająca wyruszyć na kilkutygodniową pielgrzymkę po różnych sanktuariach Europy. W planach jest pokonanie trasy: Czechy, Austria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy. Już na początku niepokój części pielgrzymów budzi stan techniczny autokaru, ale jego właściciel bagatelizuje ich obawy.

Wkrótce autokar się psuje, a pasażerowie muszą czekać długie godziny, by znów ruszyć w drogę. Sytuacja jest coraz bardziej uciążliwa ze względu na upał i warunki zakwaterowania w zwiedzanych miastach.

Trudy podróży dają się we znaki, konflikty narastają - każdy z uczestników niesie ze sobą bagaż przeżyć i doświadczeń życia w PRL. Na wierzch wypływają negatywne emocje, egoizm, złośliwość, obłuda, plotkarstwo, wścibstwo, a nawet podłość. Ujawniają się animozje pomiędzy uczestnikami pielgrzymki.

Nad skłóconymi pielgrzymami nie potrafią zapanować duchowni. Zwłaszcza, że i oni mają swoje własne, wcale niebłahe problemy.

12 listopada, godz. 20.20, TVP1

autor: Marek Pruchniewski
reżyseria: Maciej Dejczer

obsada:
Izabela Dąbrowska, Edyta Jungowska, Kinga Preis, Ewa Telega, Grzegorz Halama, Cezary Kosiński, Dariusz Toczek i inni

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.