Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3859 miejsce

Teatr w Sosnowcu zmieniony w studio telewizyjne

Scena Teatru Zagłębia została przemieniona w studio telewizyjne oraz plan zdjęciowy dla reality show „Zaczadzeni”, które zostało wyemitowane w ubiegłą sobotę.

W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku odbyła się najnowsza i zarazem ostatnia w tym sezonie premiera w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Spektakl „Na dnie” w reżyserii Pawła Świątka. Sztuka została stworzona na podstawie dramatu Maksyma Gorkiego o tym samym tytule. „Na dnie” jest opowieścią o ludziach z marginesu, wykluczonych ze społeczeństwa, znajdujących się na tytułowym „dnie”. Rozczarowani i pozbawieni nadziei biorą udział w reality show „Zaczadzeni”, w którym rywalizują ze sobą, a zwycięzca będzie miał szansę na polepszenie swojego życia.

Jedna z postaci w sztuce, Aloszka, w którego wciela się Sebastian Węgrzyn, gra na niecodziennym instrumencie, mianowicie na pile. Bohater postanowił pochwalić się swoim talentem i w niedzielę, 23 kwietnia wystąpił na sosnowieckiej patelni, wykonując razem z chórem piosenkę „Hej, sokoły” w celu promocji spektaklu. Każdej osobie, która zechciała zaśpiewać razem z aktorami, pracownikami i przyjacielami teatru została w nagrodę wręczona wejściówka na spektakl.

W poniedziałek, 24 kwietnia, w Teatrze Zagłębia odbyła się debata „Teatr jest spotkaniem #2: inwazja telewizji rzeczywistości”. Była to druga debata towarzysząca premierze „Na dnie”. Do rozmowy zaproszeni byli realizatorzy spektaklu: reżyser Paweł Świątek oraz dramaturg Patrycja Kowańska, a także medioznawcy: Prof. UŚ dr hab. Piotr Zawojski i dr Anna Maj. Podczas debaty były poruszane m.in. kwestie autentyczności w programach telewizyjnych i w jaki sposób działają mechanizmy tworzące reality show.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.