Facebook Google+ Twitter

Teatr Wielki i Opera Narodowa uchylą kulis autorom Wiadomości24.pl

Czy wiecie, że na Scenie Głównej Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie można by zmieścić mediolańską la Scalę? Czy wiecie, że scena wraz z podsceniem ma 54 m głębokości? A czy wiecie… Wystarczy. Więcej dowiecie się 19 października na sesji fotograficznej w tym właśnie magicznym miejscu.

 / Fot. Tomasz Gzell, PAPZapowiadaliśmy kolejny plener i jest. Może nie plener, a raczej sesja fotograficzna, ale za to w jakich wnętrzach! Samego Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie.

19 października, o godzinie 13.30 zapraszamy do wnętrz Teatru Wielkiego.

Specjalnie dla dziennikarzy i fotoreporterów obywatelskich Teatr Wielki udostępni swoje wnętrza: scenę, pracownie, kulisy, garderoby, czyli to co stanowi prawdziwą tkankę teatru. A będzie to naprawdę gratka, bo wnętrza Teatru Wielkiego są jedyne w swoim rodzaju.

Niestety, specyfika tego miejsca wymusza termin sesji. Mamy świadomość, że godzina 13.30 w dzień roboczy nie jest terminem doskonałym, ale tylko wtedy możemy zajrzeć w kulisy, nie przeszkadzając artystom, przygotowującym się spektaklu. Z tych samych powodów, by nie zaburzać pracy i by fotoreporterzy mogli robić zdjęcia (Scena Główna zostanie dodatkowo podświetlona dla naszej ekipy), liczba miejsc w czasie tej sesji będzie ograniczona. Wejść może maksymalnie 25 osób.

Chętnych, a wierzę, że mimo trudności tacy się znajdą, proszę o wpisywanie się w komentarzach pod tym tekstem do czwartku, 8 października, do godziny 15.

19 października spotykamy się o 13.15 przed lewym skrzydłem Teatru Wielkiego i Opery Narodowej.


 / Fot. Tomasz Gzell, PAPZaprojektowany przez Antonia Corazziego, wybudowany w 1833 roku Teatr Wielki stanął na 2 ha gruntu, zajmując tereny po dawnym Marywilu. Teatr zawsze robił wrażenie dzięki ogromnemu rozmachowi architektonicznemu z jakim go wystawiono.
Długość elewacji frontowej wynosi 169 m, a wszystkie pomieszczenia mają 90 tys. m2 powierzchni. Scena Główna o powierzchni 2,5 tys. m2 jest największa na świecie i naprawdę zmieściłaby się na niej La Scala. Do tego dodajmy 10 m wysokości sceny i ponad 36 m szerokości. Scena wraz z podsceniem ma 50 m głębokości, a przy pełnym otwarciu 54 m. Widownia dysponuje ok. 1900 miejscami.

Obecny wygląd wnętrz zawdzięczamy Bogdanowi Pniewskiemu, który przez 20 lat zaangażowany był w odbudowę Teatru Wielkiego po zniszczeniach wojennych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Wiem, że jestem spóźniona, ale dopiero teraz przeczytałam info na ten temat. Jeśli nie ma kompletu to chętnie dołączę do ekipy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do zobaczenia! :-) Zamykamy listę :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 22:28

Cieszę się, dziękuję i do zobaczenia na wielkiej scenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super:) Tylko szkoda, że tak daleko ode mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyszku, dopisuję Cię do listy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba nie, jest 15 osób, może wejść 25 więc jeszcze 10 osób brakuje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 16:46

za późno?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 16:45

Ja bardzo, bardzo chętnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O godzinie 15 mieliśmy:
- 7 pewnych zgłoszeń: Mateusz Max Maksiak, Tomasz Bidermann, Magda Gawryś, Alicja Ejsmont, Mateusz Grochocki, Beata Sobiecka, Weronika Trzeciak
- 1 ze znakiem zapytania ;-) - Radek Zawadzki

Kto jeszcze... zanim zamkniemy listę? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy mile widziani! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.