Facebook Google+ Twitter

Teatr Współczesny zaprasza na "Posprzątane". Bilety rozdane!

Teatr Współczesny zaprasza autorów W24 na "Posprzątane". A tym razem podwójne bilety otrzymują: Danuta Schmidt i Joanna Kasprzak.

 / Fot. Materiały prasoweDla autorów W24 mamy dwa podwójne zaproszenia na 22 stycznia 2014 roku. Chętnych prosimy o wpisywanie się w komentarzach do 22 stycznia, do godz. 12.

Podwójne bilety otrzymują: Danuta Szmidt i Joanna Kasprzak.
Do odbioru w kasie teatru w dniu spektaklu do 30 minut przed przedstawieniem.


Bilety przyznamy autorom, którzy mają uzupełniony pełny profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji.

Pogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci. Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem.

Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw.

Sarah Ruhl (ur.1974 r.) amerykańska dramatopisarka, autorka ponad dziesięciu kunsztownie napisanych sztuk w gatunku trudnym do jednoznacznego zdefiniowania, najczęściej przez krytyków zaliczanych do magicznego realizmu. Dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera: za „Posprzątane” (2005 r.) i za „In the Next Room” (2010 r.), laureatka kilku innych prestiżowych nagród, w tym: Susan Smith Blackburn Prize – dla najlepszej dramatopisarki anglojęzycznej (2004 r.).

Fragmenty recenzji:
[…] Widać, że nie na darmo w tym roku Maciej Englert został uhonorowany Feliksem za swój wkład w rozwój warszawskiej sceny. Na deskach jego teatru można oglądać komedię bazującą na doskonałym tekście, mądrym humorze, dobrej grze aktorskiej i spinającej wszystko scenografii[…]Bożena Suchocka zmierzyła się w Teatrze Współczesnym z tekstem młodej finalistki Nagrody Pulitzera Sary Ruhl. W dramacie "Posprzątane" znajdziemy humor sytuacyjny, humor postaci i charakterów, dowcip, który jest inteligentny, prosty i nikogo nie oburzy ani nie obrazi. Dowodem na sukces jest reakcja publiczności, która śmieje się i wzrusza, a przecież na scenie nie ma ani odwołań politycznych ani społecznych.[…]
28.11.2013 | Posprzątali w dobrym stylu, Marta Górska , www.kulturaonline.pl,

[…] mamy tu właściwie jeden z niewielu już prawdziwych teatralnych zespołów w naszym kraju. Poznaje się to także i przez fakt, że Posprzątane (przecież tzw. repertuar, czyli teatralny mainstream) w żadnym momencie nie schodzi jednak poniżej wysoko ustawionej poprzeczki zawodowej normalności.
[…]Dowcipy na wiarę, Tomasz Mościcki, http://teatralny.pl, 22.11.2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2014 12:22

super, dziękuje bardzo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chętnie wybiorę się i napiszę recenzję z perspektywy wcale-nie-perfekcyjnej Pani Domu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może tym razem mi się poszczęści. Chętnie się wybiorę ze swoja partnerką na spektakl i napiszę recenzję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2014 14:04

ja również chętnie się wybiorę i napisze recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybrałabym się na spektakl i napisała recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.