Facebook Google+ Twitter

Teatr z Austrii ogłasza konkurs na najlepsze blogi

Lada dzień rusza międzynarodowy projekt, mający na celu wyłonienie najlepszych dzienników internetowych, które jako scenariusze, trafią na deski teatru. Pomysłodawcą jest austriacki teatr z Grazu.

Screen strony z blogiem / Fot. Piotr BalkusZgłoszone blogi z pięciu krajów Europy (Włoch, Węgier, Rumunii, Austrii i Polski) poddane zostaną ocenie. Wygrają te, które w wyniku adaptacji teatralnej, jako przedstawienia, pojadą na festiwal do teatru w Grazu, w Austrii. Zmierzą się tam z blogami z Rumunii, Węgier, Austrii i Włoch. Realizacją przedstawień z polskiej strony zajmie się Narodowy Teatr Stary z Krakowa.

- Konkurs ma pomóc w odnalezieniu przez państwa uczestniczące (oraz przez całą Europę) odnalezienie wspólnych wartości i zbliżenie się różnych kulturowo państw - czytamy na stronie konkursu.

Jak twierdzi Agnieszka Miluniec, lokalny współmenedżer projektu, idea "BLOGTXT Theaterfestival” zrodziła się w Austrii, w teatrze Schauspielhaus w Grazie, Jest odpowiedzią na fakt, że blogi stanowią coraz istotniejszy głos w zapisie naszych czasów. - Dotyczą miłości, strachów, nadziei i planów którymi żyją ich twórcy. Są też niejednokrotnie literacką kreacją autorów - wyjaśnia, podając jako przykład blog prowadzony niezmiennie od 2001 roku przez siedemnastoletnią Alinkę z Gryfina. Według Miluniec teatr powinien sięgać po teksty i tematy, które swoim komentarzem odzwierciedlają społeczne, polityczne czy socjologiczne zjawiska.

Jaki jest cel takiego przedsięwzięcia? - Myślę, że przedsięwzięcie to przyciągnie do teatru tych wszystkich, którzy ostatnio byli na "Weselu" Wyspiańskiego w szkole, a teatr kojarzy im się z czarnym tłem i rozdmuchanymi kostiumami klasycznych sztuk - twierdzi Miluniec, dodając, że akcja ma wprowadzić do świata teatru zwykłych, otwartych ludzi.

Menedżerka zachęca wszystkich internautów, którzy piszą, komentują blogi, lub znają kogoś, kto to robi w ciekawy sposób, by zgłaszali się na forum strony projektu - www.blogtheatre.net, gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Spox...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieki za info!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.