Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28322 miejsce

Teatr z widokiem na morze

Jeszcze kilka tygodni temu osoba, która zawitałaby na tyły sopockiego Aqua Parku, cieszyłaby się oglądaniem zatoki widzianej ze skarpy. Teraz krajobraz można podziwiać z Teatru Tarasy, który rozpocznie swoją działalność już 1 maja.

Teatr Tarasy / Fot. materiały promocyjneInicjatywa założenia nowej sceny w Sopocie narodziła się w głowie Małgorzaty Wójcik. Teatr, który wznosi od zera w miejscu nie mającym żadnej przeszłości artystycznej, ruszy już w najbliższą majówkę. Niezwykle odważną osobą zakładającą nową placówkę kulturową w obliczu kryzysu jest Małgorzata Wójcik,
aktorka (dyplom aktorski Pana Profesora Bardiniego). Przez wiele lat związana była z teatrami zarówno polskimi jak i niemieckimi. W latach 1997-2002 była zastępcą dyrektora w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Ówczesnym dyrektorem był tam wtedy pan Marek Perepeczko. Od 2005 r. uczestniczy w projektach teatrów prywatnych w Warszawie. Skąd więc pomysł na utworzenie własnego teatru?
- Całe życie byłam fighterem. Dziś też nim jestem, ale też szukam harmonii – mówi pomysłodawczyni.

Nowa scena ma się stać miejscem zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Celem jednak jest, by widzowie zapominali w Teatrze Tarasy o kłopotach i problemach. I rzeczywiście majowy repertuar wyraźnie temu sprzyja. Na inaugurację zaplanowano „Zazdrość”, czyli absolutny pewniak repertuarowy, który nie rozczarowuje zarówno w wydaniu scenicznym Capitolu, jak i Teatru Telewizji. Bardzo ważnym punktem repertuaru będą spektakle dla dzieci. Trudno oprzeć się wrażeniu, że otwarta przestrzeń może się wydawać znacznie przyjemniejsza dla najmłodszego widza. Szczególnie w konfrontacji z przykurzonym Teatrem Miniatura, dotychczasowym trójmiejskim monopolistą na spektakle dla dzieci. Na deskach teatru pojawiać się także będą kabarety, jak i muzycy. Jeszcze w maju Teatr Tarasy swoim koncertem uświetni m.in. Urszula Dudziak.

Obiecująco zapowiada się współpraca teatru z Winarium Marka Kondrata, które otwiera swoje podwoje równocześnie z Teatrem. Najważniejsza jednak w Teatrze Tarasy jest lokalizacja. Bajeczne położenie w Sopocie Kamiennym Potoku, na tyłach Aqua Parku, z widokiem na morze, to główny atut tej placówki. Teatr aktualnie jest miejscem sezonowym, spektakle będą odbywały się od maja do września.

Małgorzata Wójcik w swoim Teatrze / Fot. materiały promocyjneOtwarcie nowego teatru może być postrzegane jako pomysł szalony. Ale przecież podobnie działa również Gdański Teatr Szekspirowski, który na przekór wszystkiemu uruchomił niedawno Teatr w Oknie przy ulicy Długiej w Gdańsku. Rynek teatralny zarówno w Polsce, jak i w Trójmieście jest jednak specyficzny, pełen przywar i wewnętrznych napięć. Na pytanie czy nie boi się konkurencji, bojkotów choćby z uwagi na ceny biletów Małgorzata Wójcik odpowiada z uśmiechem: - Sztuka to takie pojemne pojęcie, że w Trójmieście znajdzie się miejsce dla każdego.

Teatr Tarasy wystartuje 1 maja o godz. 20 w Sopocie Kamiennym Potoku spektaklem „Zazdrość”
Wstęp: 60 zł.

Występują:
Helen - Joanna Żółkowska
Yana - Katarzyna Taracińska-Badura
Irys - Anna Kózka
Reżyseria, opracowanie Muzyczne: Monika Powalisz
Scenografia: Olga Mokrzycka
Kostiumy: Agnieszka Orlińska

Dalszy repertuar

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 12:27

+

za morze albo może

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.04.2009 07:54

W imieniu mojego tarasu - pozdrowienia dla p. Małgorzaty & Załogi...zwłaszcza pani Joanny Ż... która jeśli pamięta swoją "Niemoralność pani Dulskiej" z TV - Wwa, powinna mnie z wzajemnością (i mam nadzieję - z przyjemnością, jak ja) skojarzyć:-))
___________ mkd
http://wierszemkd.pl/?p=365

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tam, gdzie moraliści klepią kazania, a ideolodzy klecą swoje łoże Prokrusta..."

czas odpocząć w teatrze (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.