Facebook Google+ Twitter

Teatr za grosze po raz drugi

W sobotę, 14 maja 2016 roku, rusza sprzedaż biletów na spektakle w teatrach, które przyłączyły się do akcji teatr za grosze, która w tym roku przebiega pod hasłem "Grosze grają role". Akcję koordynuje Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

Teatr Polski w Warszawie też przyłączył się do akcji Teatr za grosze. / Fot. Krzysztof KrzakZainicjowana w ubiegłym roku akcja związana była z 250 - leciem teatru publicznego w Polsce. Bilety kosztowały wówczas 250 groszy. W bieżącym roku spektakle w wybranych teatrach będzie można zobaczyć za 400 groszy (4 złote), co związane jest z przypadającą w tym roku 400. rocznicą śmierci Williama Szekspira.

Do akcji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przyłączyło się w tym roku 90 teatrów z 39 miast w całej Polsce. W Dniu Teatru Publicznego, czyli 21 maja br. zagrają one w sumie 107 spektakli, których pełny wykaz można znaleźć na stronie internetowej http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2016

W Warszawie w akcję włączyło się 12 teatrów. Publiczność będzie mogła zobaczyć takie spektakle, jak m.in. "Godzina spokoju" w Teatrze Kwadrat, "Twoje i moje" w Teatrze Ateneum, "W imię Jakuba S.", "Red" i "Obrzydliwcy" w Teatrze Dramatycznym, "Kotka na gorącym blaszanym dachu" w Teatrze Powszechnym, "Hamlet" w Teatrze Współczesnym, "Tajemniczy klient" w Teatrze Ochoty czy "Król Lear" w Teatrze Polskim.

W ramach drugiej edycji akcji biletu za grosze zaprezentowane zostaną także spektakle, które cieszyły się dużą popularnością w minionych sezonach lub zostały nagrodzone na festiwalach, m.in. "Car Samozwaniec" w reżyserii Jacka Głomba (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy), "Billy Elliot" Michała Znanieckiego (Teatr Rozrywki w Chorzowie). Miłośnicy opery będą mogli wybierać między takimi spektaklami jak "Madame Butterfly" Opery Śląskiej w Bytomiu, "Potępienie Fausta" Opery Novej w Bydgoszczy czy "Eugeniusz Oniegin" poznańskiego Teatru Wielkiego. W ofercie znajdą się także spektakle dla najmłodszych widzów.

Bilety za 400 groszy sprzedawane są wyłącznie w kasach teatrów, które przyłączyły się do akcji "Teatr za grosze".

źródło: e-teatr.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.