Facebook Google+ Twitter

"Teatr życia" w Toruniu. Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-15 11:02

18 maja w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" otwarta zostanie wystawa "Teatr życia". Jej kuratorem jest Dobrile Denegri, dyrektor programowa CSW "Znaki Czasu", a patronat medialny nad imprezą objęły Wiadomości24. Naszym specjalnym wysłannikiem będzie Agnieszka Pawłowska.

 / Fot. Mat. CSW ToruńJest to druga wystawa z cyklu rozpoczętego przez wystawę Statek kosmiczny Ziemia, którą można było oglądać w Toruniu w 2011 roku. Na wystawie Teatr życia będziemy mogli zobaczyć pracę takich artystek, jak Yoko Ono, VALIE EXPORT, Marina Abramowicz, Katarzyna Kozyra i Natalia LL.

 / Fot. Mat. CSW Toruń"Teatr życia" - to wystawa poświęcona tym działaniom artystycznym, które szukają punktów wspólnych pomiędzy sztuką, muzyką eksperymentalną, nowoczesnym tańcem i teatrem. Ma na celu zwrócenie uwagi nie tylko na działania, które zatarły granice między wymienionymi dyscyplinami, ale przede wszystkim na te, które zakwestionowały społeczne konwencje w poszukiwaniu alternatywnych modeli sztuki i życia, wprawiając w ruch wyzwalającą energię, która wstrząsnęła światem w późnych latach 60. i na wczesnym etapie lat 70.

 / Fot. Mat. CSW ToruńFluxus, performance, body art i wszystkie inne tendencje artystyczne, które skupiają się na akcji i na ciele (artysty) jako temacie, a zarazem obiekcie pracy, będą punktem wyjścia dla wystawy pokazującej drogi, którymi porusza się młoda generacja artystów przemawiająca podobnym językiem. Anarchizujące, uwalniające a nawet heroiczne gesty sztuki lat 60. i 70., jej teatralność i wywrotowość ciągle odbijają się echem w praktyce młodej generacji artystów, choć wydaje się, że współcześni kładą nacisk raczej na powtarzalność, niż oryginalność, traktując ją jako pewną strategię na wyrażenie czegoś nowego.

Przyjdź na spotkanie z artystami Teatru życia

Rozpoczynając od kilku ważnych prac Yoko Ono, Valie Export, Mariny Abramowicz i Natalii LL, wystawa będzie podróżą poprzez wielość "pejzaży ciała", które mogą być statyczne lub dynamiczne, pokazywane na żywo bądź na taśmie filmowej.

 / Fot. Mat. CSW Toruń"Teatr Życia" będzie także podróżą przez prowokujące i rzucające wyzwania wypowiedzi, poprzez które współcześni artyści (Cattelan, Beecroft, Vezzoli, Kozyra, Montini, Haring) odnoszą się do kwestii konwencji patriarchalnego społeczeństwa, politycznych i religijnych autorytetów, wolności seksualnej, jak również tabu sztuki. Wystawa zostanie wzbogacona o monumentalne dzieło z kolekcji sztuki UniCredit, Chiński Teatr Partricka Tuttofuoco: audytorium, w którym będzie można zobaczyć wybór wzajemnie połączonych dzieł Johna Baldessariego, João Onofre, Jonathana Monka i Pierra Bismutha, stanowiących pewnego rodzaju wystawą wewnątrz wystawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.