Facebook Google+ Twitter

Teatr Żydowski od października zmienia siedzibę

Od 20 października spektakle Teatru Żydowskiego wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej. A po remoncie teatr przeniesie się do Fabryki Trzciny na warszawskiej Pradze.

Skrzypek na Placu / Fot. Krzysztof BielawskiOd 1971 roku siedziba Teatr Żydowskiego mieściła się przy Placu Grzybowskim 12/16. Budynek został wybudowany specjalnie pod działalność teatralną dzięki dotacji JOINT. W czerwcu 2016 roku w zespół aktorski oraz publiczność pozbawiono dostępu do dotychczasowej siedziby. Przedstawienia Teatru Żydowskiego odbywały się w czerwcu w plenerze, na Placu Grzybowskim, a spektakle Festiwalu Singera gościły na deskach Teatru Kwadrat, Teatru Polskiego i innych instytucji. Właściwa dedykowana teatrowi siedziba miałaby zostać wybudowana w ciągu kilku lat w okolicach Placu Grzybowskiego. Zanim powstanie nowa siedziba docelowa, od października Teatr Żydowski będzie mieścić się w Fabryce Trzciny (ul. Otwocka 14) na warszawskiej Pradze, o czym poinformował Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy. Nowa siedziba, pomimo że nie jest tą docelową, wymaga modernizacji, dlatego do czasu jej zakończenia spektakle wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu (al. Niepodległości 141a) oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej (al. Solidarności 76B).

Spektakle w październiku i listopadzie


W październiku i listopadzie będzie można zobaczyć wieloobsadowe hity kabaretowo-muzyczne i rewiowe, które niezmiennie przyciągają publiczność, takie jak "Kamienica na Nalewkach", "Dla mnie bomba", "Marienbad" w związku z obchodami 100-lecia śmierci Szolema Alejchema i "Bonjour Monsieur Chagall". Repertuar znajduje się na tej stronie. Warto wspomnieć, że 22 września ruszyła sprzedaż biletów online.

Festiwale polskie i zagraniczne


Skrzypek na Placu / Fot. Krzysztof BielawskiWielokrotnie wyróżniane i nagradzane przedstawienia Teatru Żydowskiego będzie miała okazję zobaczyć również publiczność spoza Warszawy w ramach polskich i zagranicznych festiwali. Podczas obchodów rocznicy likwidacji Getta w Sokołowie Podlaskim 2 października odbędzie się pokaz monodramu w reżyserii Macieja Wojtyszki pt. "Mur" o życiu Ireny Sendlerowej. Spektakl "Dybuk" Mai Kleczewskiej i Łukasza Chotkowskiego otworzy Europejski Festiwal Teatralny Eurothalia 2016, odbywający się w dniach 7-14 października w Timisoarze w Rumunii. Natomiast przedstawienie "Aktorzy żydowscy" Anny Smolar i Michała Buszewicza został zaproszony na festiwal Konfrontacje Teatralne 2016 w Lublinie (14 października), X Międzynarodowy Festiwal Teatralny Demoludy-Nowa Europa 2016 w Olsztynie (21 pażdziernika) oraz do Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w którym wystawiany będzie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (2-5 grudnia). Planowane są już kolejne wyjazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.