Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12385 miejsce

Teatralna wiosna w Elblągu już po raz piętnasty

Niezwykle interesująco zapowiada się program rozpoczynającej się w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku, XV Elbląska Wiosna Teatralna. Do 22 kwietnia widzowie zobaczą osiem spektakli.

Plakat XV Elbląskiej Wiosny Teatralnej. / Fot. www.teatr.elblag.plImpreza odbywająca się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zostanie zainaugurowana przedstawieniem rock opery "Jesus Christ Superstar" Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a w inscenizacji Zbigniewa Maciasa i z udziałem artystów Teatru Muzycznego w Łodzi. To pierwsze polskie wystawienie anglojęzyczne tego utworu, a polski tekst widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej.

W czwartek, 7 kwietnia, w Elblągu wystąpi Krystyna Janda z monodramem "Danuta W." z repertuaru Teatru Polonia w Warszawie. Spektakl na motywach książki Danuty Wałęsowej i Piotra Adamowicza "Marzenia i tajemnice" wyreżyserował Janusz Zaorski. Kolejnym wydarzeniem XV Elbląskiej Wiosny Teatralnej będzie recital znakomitej Stanisławy Celińskiej z zespołem Macieja Muraszko. Artyści wykonają utwory ze znakomicie przyjętej płyty "Atramentowa".

Scena ze Skrzypka na dachu. / Fot. www.teatr.elblag.pl15 i 16 kwietnia został zarezerwowany dla gospodarzy, czyli Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Artyści tej sceny zaprezentują słynny musical J. Josepha Steina i Jerry'ego Bocka w przekładzie Antoniego Marianowicza "Skrzypek na dachu" w reżyserii Artura Hofmana. W głównych rolach występują: Krzysztof Kolba, Teresa Suchodolska i Aleksandra Wojtysiak.

We wtorek, 19 kwietnia, na scenie elbląskiego teatru zagrane zostanie impresaryjne przedstawienie "Pół na pół" Jordi Sancheza i Pepe Antona Gomeza. W wyreżyserowanej przez Wojciecha Malajkata komedii kryminalnej wystąpią: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Dwa dni później warszawski Teatr Syrena zaprezentuje w Elblągu widowisko muzyczne "Hallo Szpicbródka" Ludwika Starskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. To teatralna wersja popularnego filmu pod tym samym tytułem z Gabrielą Kownacką i Piotrem Fronczewskim w rolach głównych. W spektaklu teatralnym w postać Anity wciela się Anna Terpiłowska, a Freda Kampinosa zagra Piotr Polk.Scena z przedstawienia Hallo Szpicbródka. / Fot. K.Bieliński/Teatr Syrena w Warszawie

Piotr Polk zagra też gościnnie w przedstawieniu Teatru im. Aleksandra Sewuka "Plotka" Francisa Vebera. Wyreżyserował je Wojciech Malajkat, a premiera odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Zostanie ono zagrane na zakończenie XV Elbląskiej Wiosny Teatralnej w piątek, 22 kwietnia br. o godzinie 19. Piotrowi Polkowi partnerować będą m.in. Piotr Boratyński, Artur Hauke i Anna Suchowiecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.