Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15472 miejsce

Teatralne kolędowanie w Vancouver

Mamy okres kolędowania, zatem Teatr Popularny, Kanadyjsko-Polskiego Stowarzyszenia Pro Arte z Vancouver, wybrał na otwarcie sezonu sztukę Franciszka Zabłockiego pt: „Żółta Szlafmyca albo Kolęda na Nowy Rok”.

Czesław - Ryszard Kopplinger / Fot. Michał RadoszewskiW tym okresie roku, kiedy to tradycyjne kolędowanie ma miejsce, trafnego wyboru przedstawienia dokonał Teatr Popularny, Kanadyjsko-Polskiego Stowarzyszenia Pro Arte z Vancouver (Kolumbia Brytyjska). W dniach 7 i 8 stycznia br. wystawił w Evergreen Theatre w Coquitlam, spektakl Franciszka Zabłockiego pt: „Żółta Szlafmyca albo Kolęda na Nowy Rok”.

Sztukę „Żółta Szlafmyca albo Kolęda na Nowy Rok” reżyserowała Julia Wernio (współpraca:
Ryszard Kopplinger), scenografię stworzyła Elżbieta Wernio (współpraca: Joanna Kopplinger). Muzykę napisał Piotr Salaber, a producentem był Andrzej Gajos. Realizacja nagrań zajął się Chris Aiken, a charakteryzacją Bożena Gajos.

Obsada: Czesław – Ryszard Kopplinger, żona Czesława – Elizabeth Kozlowski, Zofia – Julia Siedlanowska, Jan – Feliks Rohraff, Fircyk – Ryszard Kowalski, Merkury – Marek Walczuk,
Sieciech - Patrick Jankowski, Prawnik – Sylwester Młynarski, Traktyer – Waldemar Jabłoński.

Kolędnicy: Aleksandra Grodecka, Roman Wiśniewski, Paweł Ruszczyk, Bogdan Dymitruk, Lech Dolecki, Józefina Przystupa, Katarzyna Przystupa, Kamil Kuleski, Remi Grodecki.

Po ubiegłorocznym kryzysie organizacyjnym, ten jedyny w swoim rodzaju teatr polonijny, wystartował w imponującym stylu, zapraszając do współpracy osoby znane i cenione w kraju: reżyserkę Julię Wernio oraz kompozytora Piotra Salabera, który tradycyjne kolędowanie (również w holu teatru) urozmaicił współczesną oprawą muzyczną. Pozyskano również kilku interesujących debiutantów - Julię Siedlanowską i Sylwestra Młynarskiego. Ogólny efekt wzbudził powszechny aplauz oraz obietnica kolejnych przedstawień w Vancouver, Seattle i
Calgary.

Działalności teatru patronuje Konsulat Generalny RP w Vancouver, a wśród licznych sponsorów jest między innymi Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” (z funduszu Sejmu RP). Przedstawieniu towarzyszyła wystawa malarstwa Joanny Krawczyk-Przystupa, a po spektaklu, przy poczęstunku, była sposobność do rozmowy z jego twórcami.

Zapraszam na fotoreportaż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Michale, bardzo dobrze, że o tym piszesz. Tradycje i kultura splatają się z sobą i są nierozerwalne. Zwłaszcza dla ludzi na tzw. obczyźnie jest to niezwykle istotne o czym ty starasz się też co niektórych przekonać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HannaOdziemkowski
  • HannaOdziemkowski
  • 12.01.2011 02:01

Gratulacje dla calego zespolu Teatru Popularanego. Wspaniale, ze znowu dzialacie... i to w imponujacym stylu! Przydalibyscie sie nam rowniez w Toronto i okolicach. Tu w Mississauga 23 I Salon Poezji, Muzyki i Teatru PKTM przedstawi "Od Niemena do Cohena" z Anna Cyzon, Maria Nowotarska i Kinga Mitrowska.

Mam juz Wasze DVD z Dozywocia i Mazepy. Wspaniala gra aktorska i co za kostiumy! Nie moge sie juz doczekac na DVD z Zoltej Szlafmycy, rowniez dlatego, ze rezyserowala Julia Wernio we wspolpracy z Joanna Kopplinger. Obsada tez jak zwykle na medal. Hej koleda, koleda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.