Facebook Google+ Twitter

Teatralne Kreacje Roku w Olsztynie wybrane

Irena Telesz i Maciej Mydlak zostali laureatami dorocznego plebiscytu na Teatralną Kreację Roku, organizowanego przez olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza i "Gazetę Olsztyńską".

Scena z "Mistrza i Małgorzaty" - w środku Maciej Mydlak jako Woland / Fot. Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztynieIrenę Telesz publiczność nagrodziła za tytułową kreację w spektaklu "Utracona cześć Katarzyny Blum" opartym na książce Heinricha Bölla, w reżyserii Marty Ogrodzińskiej. Maciej Mydlak otrzymał nagrodę za rolę Wolanda/Piłata w inscenizacji "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa w reżyserii Janusza Kijowskiego. Przyznano także Studencką Teatralną Kreację Roku - głosami studentów otrzymał ją Grzegorz Gromek za rolę Jamesa w "Produkcie" Marka Ravenhilla w reżyserii Michała Kotańskiego.

Wręczenie nagród odbyło się podczas corocznej Gali Teatralnej odbywającej się z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru i wieńczącej Olsztyńskie Spotkania Teatralne. W trakcie jej trwania uhonorowani zostali darczyńcy Teatru Jaracza, którym wręczono Srebrne Maski, a dyrektor olsztyńskiej sceny Janusz Kijowski został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.