Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28932 miejsce

Teatralne wakacje w gdyńskim Teatrze Muzycznym

Wakacje w rozkwicie. Także w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie ponad setka dzieciaków spędza wakacje na warsztatach i półkoloniach teatralnych. A wszystko dzięki MKiDzN, Instytutowi Teatralnemu z Warszawy i Urzędowi Miasta Gdynia.

Jedną z pierwszych atrakcji Lata w teatrze było zwiedzanie kulis Muzycznego / Fot. Piotr ManasterskiOd 6 lipca trwa Teatralne Lato z Juniorem - teatralne warsztaty dla małych i większych oraz tych całkiem dużych - mówi Małgorzata Ryś, kierownik edukacji Teatru Muzycznego Junior w Gdyni. W warsztatach uczestniczy około 80 osób, ale do 24 lipca wciąż można jeszcze zapisywać się na warsztaty sierpniowe.

6 lipca zaczęły się także teatralne półkolonie w ramach organizowanego po raz drugi projektu
MKiDZN oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego z Warszawy - Lato w Teatrze. - W czasie wakacji odbędą się dwa turnusy teatralnych półkolonii dla dzieci z domów dziecka oraz objętych opieką MOPS-u (w ramach akcji "Rodzina bliżej siebie") - informuje Dominika Misiuro, koordynatorka projektu, na co dzień specjalistka ds. marketingu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ten wyjątkowy projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Miasta Gdynia i Teatr Muzyczny w Gdyni.

- Miło mi przypomnieć - mówi pani Dominika, że w zeszłym roku spektakl "Nie ma tego złego" zdobył pierwszą nagrodę Lata w teatrze, a nagrodzone dzieciaki pojechały wraz z opiekunami do Warszawy, gdzie nie tylko zwiedziły stolicę, ale też zaprezentowały swój spektakl na Festiwalu im. Korczaka, a także miały profesjonalną konferencję prasową w Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego.

Dzieciaki same przygotowują i wykonują materiały promujące spektakl, pod troskliwym okiem plastyczki Marty Piwowarczyk / Fot. Piotr ManasterskiPołowa pierwszego turnusu za nami. 31 dzieciaków pod kierunkiem aktorów: Reni Gosławskiej, Tomasza Czarneckiego, Artura Guzy, Marka Richtera i pracowników Teatru Muzycznego w Gdyni przygotowuje specjalną wersję "Calineczki" na motywach baśni J.Ch. Andersena. Jak się bawią i pracują? - Jest super, nawet nagrałem spota do radia i teraz wszyscy mnie usłyszą - cieszy się 8-letni Gracjan. A ja gram Calineczkę - mówi 10 letnia Emilka. Najpierw nie chciałam, ale jak zgłosiła się inna dziewczynka, to pan Tomek zapytał, czy może ktoś jeszcze by chciał. No i ja jednak przemyślałam i podniosłam rękę. I teraz mamy dwie Calineczki - śmieje się dziewczynka. A mój kolega nie chciał być Ropuchem, bo za dużo mówi - dodaje Adrian - No i został Pająkiem...

Premiera spektaklu wieńczącego pierwszy turnus odbędzie się 17 lipca, o godz.16.00, a następny spektakl 18 lipca o godz.14.00 w Sali kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni.

Mamy specjalne zaproszenia dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć "Calineczkę" - zgłoszenia należy wysyłać na adres promocja@muzyczny.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.