Facebook Google+ Twitter

Teatralny listopad w Ostrowcu Świętokrzyskim

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowało dla miłośników Melpomeny prawdziwą ucztę. W listopadzie będzie można w tym mieście zobaczyć cztery interesujące spektakle i wziąć udział w warsztatach teatralnych.

Już po raz trzeci Ostrowiec Świętokrzyski bierze udział w programie "Teatr Polska". Jest to inicjatywa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nawiązuje do czasów przedwojennych, kiedy to po całym kraju podróżowały wystawiające światową i polską klasykę teatry objazdowe ze słynną Redutą Juliusza Osterwy na czele. W poprzednich latach w mieście nad Kamienną gościły: Teatr Provisorium i Kompania Teatr z Lublina ze spektaklami "Do piachu" Różewicza i "Trans - Atlantyk" Gombrowicza.

Scena ze spektaklu "Historia występnej wyobraźni". / Fot. www.mck.ostrowiec.pl8 listopada 2011 roku do Ostrowca Świętokrzyskiego zawita Teatr Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi, którzy zaprezentuje "Historię występnej wyobraźni" na motywach twórczości Brunona Schulza, głównie "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą" w reżyserii Konrada Dworakowskiego, ze scenografią Andrzeja Dworakowskiego i muzyką Piotra Klimka. "Historia występnej wyobraźni" - można przeczytać o spektaklu na stronie internetowej ostrowieckiego MCK -
to pokaz wizualnego majstersztyku, połączenia świata lalek ze światem wizualizacji oplecione w teksty pisarza z Drohobycza. Spektakl dla amatorów twórczości pisarza z Drohobycza, dla wielbicieli eksperymentu. Dla innych jednak może zbyt dziwny, chociaż i oni powinny odnaleźć w nim jego wizualną niezwykłość i harmonijność.
W przedstawieniu występują: Ewa Wróblewska, Żaneta Małkowska, Urszula Binkowska, Piotr Szejn i Mariusz Olbiński. Zostanie ono zaprezentowane w Ostrowcu Świętokrzyskim dwukrotnie: o godz. 11 i 18. Ceny biletów: 5 zł dla młodzieży szkolnej i 10 zł dla pozostałych osób.

Kolejnym przedstawieniem zaprezentowanym w ramach programu "Teatr Polska" będzie sztuka Szymona Bogacza "W imię ojca i syna" wystawiona przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wyreżyserował ją Piotr Ziniewicz, scenografię przygotowała Iza Troniewicz, a muzykę skomponował Paweł Kolenda. W tym współczesnym dramacie przedstawiającym skomplikowane relacje między najbliższymi sobie osobami grają: Andrzej Plata, Edward Janaszek, Beata Pszeniczna, Aneta Wirzinkiewicz, Zuzanna Wierzbińska i Marcin Brykczyński. Kieleccy aktorzy wystąpią na scenie kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim 23 listopada br. o godz. 12 i 18 (ceny biletów takie same jak na spektakl łódzki).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@@@@@
  • @@@@@
  • 23.10.2011 12:39

wolę kino...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też, Dorot, w takim mieście mieszkam, ale od czasu do czasu zahaczają o nie teatry (albo trupy teatralne).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że też muszę mieszkać w takim małym miasteczku, gdzie na co dzień nie ma teatru :(
Liczę na teatralne relacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.