Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5426 miejsce

Teatromania dla najmłodszych 2017

Bytom nadal krzepi kulturę wśród najmłodszych. Teatromania jeszcze na dobre nie zniknęła z bytomskiego kalendarza najważniejszych wydarzeń. Dzieci mają szansę rozwinąć swój talent aktorski na deskach kultowego ROZBARKU. Powoli odliczamy...

 / Fot. bytom.plJuż 27 marca o godz. 9:00 w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, odbędzie się VI edycja Miejskiego Konkursu „Teatromania dla najmłodszych 2017” dedykowanego uczniom klas I-III szkół podstawowych. Zespół uczestniczący w konkursie może liczyć maksymalnie 20 osób, występ zaś każdej grupy może trwać do 30 min.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności wypowiedzi przez formy artystyczne oraz poszerzanie zainteresowań humanistycznych dzieci, a także popularyzacja sztuki teatralnej wśród najmłodszych i rozwój talentów aktorskich.

Temat konkursu to „Teatr bawi, uczy, wychowuje.” To światłe hasło jest kwintesencją konkursu „Teatromania.” Co roku konkurs ten rozwija aktywność twórczą i przygotowuje uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Inicjatywa ta otwiera nowe możliwości w kształtowaniu młodych umysłów, przekazania fundamentalnych wartości w sposób zrozumiały i praktyczny. Gra aktorska, przygotowanie do spektaklu, a szczególnie nauka wybranych kwestii ma bezpośredni wpływ na poprawę koncentracji i pamięci dziecka. W dzisiejszych czasach, gdzie uwagę najmłodszych i nie tylko rozprasza wiele niepożądanych detali, ciężko jest wypracować u nich rzetelność oraz dokładność w wykonywaniu zadaniach.

Teatr jest środkiem, narzędziem wychowawczo-edukacyjnym dla dzieci i młodzieży. Oswojenie się z teatrem, a tym samym m.in. z występami publicznymi już w szkole podstawowej, zwiększa szanse na obniżenie u dziecka nabytej nieśmiałości i napięcia w sytuacjach stresowych.

Jury konkursu będzie oceniało uczestników pod względem: doboru repertuaru, wartości wychowawczych zawartych w spektaklu, kultury słowa, ruchu scenicznego, dykcji i artykulacji oraz interpretacji utworu, a także ogólnego wyrazu artystycznego, tj. scenografii, muzyki itp.

Każdy aktor biorący udział w konkursie zostanie nagrodzony drobnym upominkiem ufundowanym przez lokalnego operatora telewizji cyfrowej i dostawcę Internetu z siedzibą w Rudzie Śląskiej.

W lutym milusińscy mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Moich Marzeń, gdzie szlifowali swoje umiejętności aktorskie pod czujnym okiem profesjonalisty. W trakcie konkursu „Teatromania dla najmłodszych 2017” będzie można zobaczyć efekt wielotygodniowych przygotowań do zagrania przedstawienia przez młodych talentów aspirujących do roli aktora. Jak sprawdzą się przyszli aktorzy w swojej roli? Czy ciężka praca przyniesie oczekiwane rezultaty? Odpowiedzi na te pytania otrzymamy już 27 marca o godz. 9:00 w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.