Facebook Google+ Twitter

Teatry tańca znowu w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-06 16:52

Wielbiciele teatru znowu mogą zacierać ręce. Już od piątku w lubelskim Centrum Kultury i Chatce Żaka będziemy świadkami XII edycji Międzynarodowego Spotkania Teatrów Tańca. Wydarzenie potrwa do wtorku.

Plakat Festiwalu / Fot. Marek Szymaniak"Tegoroczną edycją Spotkań rozpoczynamy cykl, w którym zestawiamy współczesną choreografię z innymi dziedzinami sztuki. W tym roku ideą są wzajemne inspiracje teatru tańca i sztuk wizualnych: malarstwa, grafiki, rzeźby i fotografii" – tłumaczy Hanna Strzemięcka, dyrektor Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, w listopadowym wydaniu miesięcznika "ZOOM" (nr 11 2008).

Tegoroczny, pięciodniowy, festiwal to już XII edycja Spotkań. Pierwsza miała miejsce w 1997 roku. Przegląd już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w kraju. Dzięki bogatej ofercie programowej gromadzi z roku na rok coraz większą widownię. Rośnie liczba uczestników warsztatów i wykładów.

Spotkania Teatrów Tańca to wyjątkowe konfrontacje najlepszych twórców z całego świata
na polu artystycznym. A także okazja do wymiany spostrzeżeń, poglądów i różnorodnych koncepcji artystycznych. Bowiem od lat myślą przewodnią imprezy jest dialog międzykulturowy i międzykontynentalny.

Budynek Centrum Kultury - Lublin / Fot. Marek SzymaniakOrganizatorzy mają nadzieję, że w trakcie spotkań artystów i widzów nastąpi wymiana doświadczeń i zainteresowań, a same Spotkania z Teatrem Tańca dostarczą wielu nowych inspiracji dla sztuki. Pomysłodawcy przeglądu zapowiadają, że dzięki tej inicjatywie Lublin będzie listopadową stolicą teatru w Polsce.

W festiwalu swój udział zapowiedzieli twórcy z całego świata. W Lublinie zobaczymy artystów z Węgier, USA, Białorusi, Słowacji, Belgii, Austrii, Francji, Rosji, Szwajcarii i Polski.

Program Międzynarodowych Spotkań Teatru Tańca:
• Prezentacje teatrów tańca z Polski, Europy i USA
• Warsztaty Tańca Współczesnego
• Seminaria edukacyjne: Teatr tańca a miejsce w historii sztuki
• Projekt artystyczny: wzajemne inspiracje - wystawa chwili
• Nocne rozmowy o tańcu - spotkania z artystami, dyskusje w klubie festiwalowym
• Akcje performance związane z tematyką teatru ruchu

Szczegółowy program spektakli teatralnych znajdziesz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.11.2008 11:06

Nie jestem oczywiście ekspertem i być może sie mylę, ale w festiwalu wzieły udział grupy artystyczne z USA i kilka europejskich, więc pisząc, że będzue to konfrontacja najlepszych twórców... miałem na myśli nie tylko samych Polaków, a resztę zaproszonych zespołów. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie jest to konfrontacja najlepszych tworcow z calego swiata. Poziom tanca wspolczesnego niestety w Polsce jeszcze raczkuje, ale to bardzo dobrze jakkolwiek, ze takie inicjatywy w ogole sie pojawiaja. A co trzeba przyznac pojawiaja sie tam nazwiska najlepsze w Polsce, ale ma sie to nijak do poziomu swiatowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.