Facebook Google+ Twitter

Technicon Innowacje 2007 pod znakiem przyszłości Pomorza

W Gdańsku odbywają się Targi Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Technicon Innowacje 2007. W drugim dniu targów trwających do 25 października zaplanowano debatę „Pomorskie Technopolis”.

Zagadnienia dotyczące pomysłów na przekształcenie Pomorza w innowacyjny region Europy, omawiali wybitni znawcy zagadnień.

Moderatorem debaty był eurodeputowany Parlamentu Europejskiego, były Premier RP, profesor Jerzy Buzek. Jest on odpowiedzialny za VII Program Ramowy Unii Europejskiej. Gościem specjalnym i komentatorem był N. Tapani Saarinen z Parku Naukowego w Turku, w Finlandii. To wielki autorytet i światowy ekspert w dziedzinie systemu zarządzania innowacjami. Drugim komentatorem był wicemarszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Do niego należało omówienie zagadnienia Wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego.

Następnym punktem programu imprezy była prezentacja pt. „Środki unijne 2007-2013 - współpraca przedsiębiorców i ośrodków naukowych kluczem do konkurencyjności”. Została ona przygotowana i zrealizowana przez firmy Addico i Smartlink. Poruszono w niej istotę modelu współpracy z jednostką naukowo badawczą, czynniki sukcesu projektów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach innowacyjnych oraz unijne programy innowacyjne i najlepsze europejskie źródła informacji.

Ostatnim punktem środowym elementem bloku edukacyjnego była konferencja „Nowoczesne zarządzanie - Twoim sukcesem”, która została przygotowana przez PATOM - Systemy Kodów Kreskowych, Instytut Studiów Programistycznych S.A.

Przez cały dzień wydarzeniom towarzyszyły, podobnie jak w dniu poprzednim, spotkania brokerskie Connecting Buisness oraz spotkania kooperacyjne Biznes Partner. Na koniec odbyło się wręczenie medali w konkursie Grand Prix im. prof. Roberta Szewalskiego, w konkursie „Innowacje 2007” oraz wręczenie nagród patronów honorowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.