Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20011 miejsce

Technikum esportowe. Czy granie w gry na ocenę to dobry pomysł?

Esport zdobywa coraz większą popularność. Proplayerzy bardzo często stają się idolami dzieci, które również chcą być takimi w przyszłości. Czy naprawdę można coś zarobić na graniu w gry?

Gry komputerowe stają się coraz większym rynkiem. Producenci gier dostrzegli potencjał na zarobek, nie tylko na sprzedawanych kopiach gier, ale także na organizowaniu imprez, gdzie najlepsi zawodnicy toczą bój o pieniądze. Największy organizator turniejów e-sportowych ESL organizuje co roku finały sezonu w KATOWICACH. Publiczność przybywała tłumami, bo w 2015 r. przez Katowicki Spodek przewinęło się ponad 100 tys. osób. Rozgrywki można było oglądać nie tylko w spodku, ale również na żywo w internecie. Tam zdobyły dwumilionową publiczność. We Francji zawód "e-sportowiec" został nawet oficjalnie wpisany do księgi zawodów i może być wykonywany na umowę o pracę.

Profesjonalni gracze, to właśnie e-sportowcy. Utrzymują się z turniejów, ale także ze sprzedaży koszulek, czy nadawaniu na żywo swojej rozrywki. Podczas transmisji publiczność ma możliwość przekazania dowolnej kwoty autorowi (która czasami sięga 15000$!), za to, że ich wiadomość wyświetli się na strumieniu. Polska edukacja, stara się wyjść naprzeciw temu zawodowi, dlatego w Polsce powstały dwa technika, gdzie dostępna jest klasa o profilu esportowym. Oczywiście, prócz grania w gry, uczniowie uczą się matematyki, j. polskiego oraz tworzenia gier, by po skończonej edukacji otrzymać tytuł technika informatyki.Pracownia w jednym z techników e-sportowych / Fot. http://www.zstio.net Pierwszą szkołą, która otworzyła się na ten nietypowy kierunek kształcenia jest szkoła w Kędzierzynie-Koźlim. Klasa została uruchomiona 1 września 2015 r. i cieszyła się niemałym zainteresowaniem. W tym roku kolejne technikum, tym razem na Dolnym Śląsku, stworzyło klasę esportową. Po ukończeniu technikum w Piechowicach, również otrzymamy tytuł techinka informatyki.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.