Facebook Google+ Twitter

196 miejsce

Technikum esportowe. Czy granie w gry na ocenę to dobry pomysł?

Esport zdobywa coraz większą popularność. Proplayerzy bardzo często stają się idolami dzieci, które również chcą pełnić ten zawód. Czy naprawdę można coś zarobić na graniu w gry?

Gry komputerowe stają się coraz większym rynkiem. Producenci gier dostrzegli potencjał na zarobek, nie tylko na sprzedawanych grach, ale także na organizowaniu imprez, gdzie najlepsi zawodnicy toczą bój o pieniądze. Największy organizator turniejów e-sportowych ESL organizuje co roku finały sezonu w KATOWICACH. Publiczność przybywała tłumami, bo w 2015 r. przez Katowicki Spodek przewinęło się ponad 100 tys. osób. Rozgrywki można było oglądać nie tylko na żywo, ale również w internecie. Tam również zdobyły kilkaset tysięczną publiczność. We Francji zawód "e-sportowiec" został nawet oficjalnie wpisany do księgi zawodów i może być wykonywany na umowie o pracę.

Profesjonalni gracze, to właśnie e-sportowcy. Utrzymują się z turniejów, ale także ze sprzedaży koszulek, czy nadawaniu na żywo swojej rozrywki. Podczas transmisji publiczność ma możliwość przekazania dowolnej kwoty autorowi (która czasami sięga 15000$!), za to, że ich wiadomość wyświetli się na strumieniu. Polska edukacja, stara się wyjść naprzeciw temu zawodowi, więc w Polsce powstały dwa technika, gdzie można wybrać klasę o profilu esportowym. Oczywiście, prócz grania w gry, uczniowie uczą się matematyki, j. polskiego oraz tworzenia gier, by po skończonej edukacji otrzymać tytuł technika informatyki.Pracownia w jednym z techników e-sportowych / Fot. http://www.zstio.net Pierwszą szkołą, która otworzyła się na ten nietypowy kierunek kształcenia jest szkoła w Kędzierzynie-Koźlim. Klasa została uruchomiona 1 września 2015 r. i cieszyła się niemałym zainteresowaniem. W tym roku kolejne technikum, tym razem na Dolnym Śląsku, stworzyło klasę esportową. Po ukończeniu technikum w Piechowicach, również otrzymamy tytuł techinka informatyki.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.