Facebook Google+ Twitter

Techno-laski

Białe światła, reflektory, dym, krótkie spódniczki i maski na twarzach. To jest to, co nas kręci...

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Wikimedia commons. Licencja GNU.Godzina 21.30. Sobota. Na ostatni przystanek w miejscowości Laski podjeżdża autobus. Zmęczony kierowca z ulgą otwiera drzwi. Wie, że tutaj wszyscy wysiadają, a on odjedzie w ciemność pustym już pojazdem. Z trudem trafiając do drzwi, z autobusu wysiada ostatni lekko podpity młody chłopak.

- Wiadomo, dzieciaki jadą na dyskotekę, nie mam nic przeciwko. Gorzej gdy wracają, czasem popiją i stają się zaczepni. Nieraz nawiązała się bójka. Ja osobiście boję się interweniować, bo nigdy nie wiadomo co takiemu jednemu, czy drugiemu strzeli do głowy. Ostatnio mój kolega, który jeździ w PKS-ie dostał butelką w głowę od pijanego gówniarza tylko dlatego, że zwrócił mu uwagę, żeby nie palił papierosów - mówi kierowca.

- Ja to ich nie rozumiem. W ich wieku czytałem "Pana Samochodzika". Czy oni jeszcze cokolwiek czytają? - zastanawia się retorycznie.

Tłum z autobusu zaczyna ustawiać się w kolejce przed dużym budynkiem. Dyskoteka z zewnątrz robi wrażenie, białe reflektory biją w niebo z komina. Przy bramie na parking stoją bramkarze. Oni pobierają opłaty za wstęp. Każdy płaci 10 zł. Nie ma wyjątków.

Barczysty brunet w czarnej kurtce przybija pieczątkę na dłoni. To logo klubu Galaktyka, pod ultrafioletem będzie się świecić. Wchodzimy dalej. Wąski korytarz, po prawej stronie szatnia, po lewej toalety, naprzeciwko ogromna sala, bar, loże naokoło całej dyskoteki.

Podobnie wygląda góra, jest tam jeszcze mniejsza sala gdzie gra się bardziej spokojną muzykę. Na środku klubu ogromny podest, na którym didżej puszcza muzykę.

Jak i z kim?

- Na dyskotekę nie przyjechałabym autobusem - wyznaje siedemnastoletnia Marta o jasnych włosach, ubrana w białą odblaskowa bluzeczkę i krotka spódniczkę. - To jakiś koszmar tłuc się tam, tym załadowanym gruchotem, do tego wypchanym tymi disco mułami, którzy piją jakieś tanie wino, bo nie maja kasy na piwo w dyskotece - zamyka drzwi czarnego BMW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Mateusz Zomkowski
  • Mateusz Zomkowski
  • 05.11.2010 11:55

No i bawi się inaczej poco mi się naprać jak wole mocne brzmienie ponad 180 uderzeń to mnie wprowadza w trans a nie te psełdo techno :) reportaż fajny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Zomkowski
  • Mateusz Zomkowski
  • 05.11.2010 11:49

Dziś nie ma już dobrego techno proszę zmazać nazwe techno bo dziś się nazywa muza klubowa jakieś haus pomieszany z electro ,a w tle leci techtrens badziewie.Jestem starym techno maniakiem i nie chodzie na dyskoteke jadzie na iprezy typu rave czyli prawdziwe techno anie psełdo techno:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomity reportaż. PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny styl, dobry reportaż

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super się czyta +. A dicho to dicho

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie napisaane. plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na szczęście nie wszyscy młodzi są "tacy"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trance bez vocalu (z zresztą też) to moim zdaniem najgorsza muzyka świata :>

"Parę razy miałem sytuacje podbramkowe, jacyś goście za bardzo się wstawili i zaczęli mieć obiekcje. Takim nie da się wytłumaczyć. Na Laskach można dostać za to, że zatańczy się z nieodpowiednią dziewczyną lub kogoś niechcący tyrnie."

Jeśli on powiedział to słowo w słowo to masz u mnie piwo, z tym "zaczeli mieć obiejce" w szczególności :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat stary, choć reportaż napisany sprawnie. Tradycyjnie kwestia, którą ciężko mi przełknąć: powielanie stereotypowej konotacji słowa 'techno'... jako wieloletni miłośnik muzyki techno czuje się zobligowany do sprostowania.

W takich dyskotekach jak galaktyki, megadence'y, manieczki czy inne obory muzyka techno NIE jest puszczana. Tam lecą kiczowate disco potupanki, euro-trance i cholera wie co jeszcze ale na pewno nie TECHNO... Muzyka techno była by dla klienteli takiego lokalu po prostu mało atrakcyjna bo jest uboga w kiczowate elementy kompozycyjne, wykluczając dość popularny ostatnio trend latin techno i techno remixów popularnych popowych hitów. dla porównania pierwsze z brzegu filmiki z dyskoteki galaktyka:
http://pl.youtube.com/watch?v=2SI4nX8vZTY
a tutaj techno składane na żywo:
http://pl.youtube.com/watch?v=nLjz_DfkkBs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.