Facebook Google+ Twitter

Technologia z "Raportu Mniejszości" w twoim domu

Pamiętacie scenę z filmu "Raport Mniejszości" gdzie - jak zawsze przystojny - Tom Cruise przeglądał obrazy na ekranie przy użyciu palców. Do dziś sądziłem, że to SF. Do dziś, bo zobaczyłem Leap Motion.

 / Fot. Steve Jurvetson from Menlo Park, USA/CC 2.0Leap. Pudełko wielkości małego iPoda, które podpinamy do portu USB. Nieważne, czy mamy Mac OS X czy też korzystamy z Windowsa 7. Leap współpracuje ze wszystkimi tymi systemami.

Przy wykorzystaniu palców i prostych gestów możemy kontrolować w pełni swojego PC lub Mac'a. Znane z dotykowych wyświetlaczy gesty działają i tutaj z tym małym wyjątkiem, że w leap każdy nasz gest jest odczytywany trójwymiarowo.

Leap jest niezwykle precyzyjnym urządzeniem, producent chwali się nawet na swojej stronie, że jest 100 razy bardziej dokładny od jakiegokolwiek innego czujnika ruchu na ziemi.Co ciekawe ta technologia nie jest niezwykle kosztowna, bo zakup Leap'a to 69,99 dolarów, czyli tyle ile zestaw myszy i klawiatury znanego producenta - oczywiście mysz i klawiaturę możecie wtedy wyrzucić do kosza.

Ciekawostką może być fakt, że pomysłodawca i główny twórca Leap'a, David Holz, wcześniej prowadził badania dla NASA - od razu widać, że ma kosmiczne pomysły.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.