Facebook Google+ Twitter

Technologia zdobywa uznanie samorządowców

W dniach 10-11 września 2012 roku odbyło się w Warszawie X Samorządowe Forum Kapitału i Finansów pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Konferencja poświęcona była tematyce finansów samorządu terytorialnego w Polsce.

Technologia zdobywa uznanie samorządowców / Fot. Paweł Kajetanowicz (UCE)Samorządowe Forum Kapitału i Finansów już na stałe wpisało się do kalendarza istotnych wydarzeń, które odbywa się corocznie z myślą o omówieniu wszelkich istotnych zmian i działań, które mają na celu wsparcie władz regionalnych. Konferencja w dużej mierze służy nie tylko budowaniu relacji z otoczeniem, ale wspomaga rozwój niezbędny do prawidłowego funkcjonowania samorządów. Jej uczestnicy mają szansę nie tylko uzyskać bieżące informacje z zakresu gospodarki i finansów, ale również podnieść kwalifikacje i standardy działalności.

Na tegorocznym Forum podjęte zostały tematy związane z problematyką finansów i możliwościami działania samorządów w ramach ograniczonych budżetów. Duże zainteresowanie wzbudził temat dotyczący współczesnej roli administracji
publicznej w rozwoju Polski oraz oczekiwań z tym związanych. Dyskutowano również o wpływie podziału administracyjnego kraju na działania samorządowców. Uczestnicy konferencji duży nacisk położyli na istotę, strategię i efektywność wydatków ponoszonych przez samorządy oraz przyszłość małych miasteczek i gmin wiejskich. Omówione zostały kwestie podatkowe, a także system edukacyjny, który nie pozostaje bez wpływu na pracę samorządów terytorialnych. Wśród prelegentów wystąpił m.in. prof. Jerzy Stępień (Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku) oraz prof. Witold Orłowski (główny ekonomista PwC, ).

W konferencji udział wzięli zarówno reprezentanci wielkich metropolii, jak i gmin, przedstawiciele urzędów marszałkowskich, miejskich, gminnych oraz starostw powiatowych.

Partnerami biznesowymi przedsięwzięcia byli m.in. producent systemu TimeCloud oraz serwis AukcjeZiemi.pl, firma doradcza Deloitte, a także bank Nordea i PKO Bank Polski. Zaprezentowane podczas Forum propozycje i rozwiązania technologiczne oraz bankowe firm cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Wiele z nich zostanie zastosowanych w działaniach samorządów terytorialnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.