Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26150 miejsce

Tęcza jest znów po stronie rodziny. Marsz dla Życia w Zd. Woli

Kierunek: Rodzina! Pod takim hasłem, prawie tysiąc mieszkańców przeszło ulicami Zduńskiej Woli. W ten sposób, miasto włączyło się po raz pierwszy w ogólnopolską kampanię Marszów dla Życia i Rodziny, które odbyły się 26 maja 2013.

O godz. 17.00, nastąpiło formowanie marszu, który przeszedł następnie ulicą Kościelną, Łaską do ul. Kościuszki i Zielonej. / Fot. Marcin KluczyńskiZduńskowolskie uroczystości marszowe, rozpoczęły się o godz. 16.00, mszą świętą pod przew. ks. Andrzeja Jaworskiego, odprawioną w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP. Ksiądz prał. dr Dariusz Kaliński, przypomniał w wygłoszonej homilii, że jedność rodziny, tworzonej przez mężczyznę i kobietę oraz ich potomstwo, jest wzorem każdej wspólnoty. Duchowny podkreślił też, że relacja małżonków, którzy od chwili przyjęcia sakramentu małżeństwa, stają się jednym ciałem, jest tożsama z jednością Boga Ojca, Jego Syna i Ducha Świętego. Stanowiło to nawiązanie do przeżywanego tego dnia w Kościele, wspomnienia Trójcy Przenajświętszej. Podczas liturgii, nastąpiło również przyjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.00, rozpoczęło się formowanie marszu, który przeszedł następnie ulicą Kościelną, Łaską do ul. Kościuszki i Zielonej. Przemarszowi towarzyszyły dźwięki orkiestry i krótkie wystąpienia, podczas których młodzież i organizatorzy, prezentowali myśli dotyczące rodziny i życia, w nauczaniu bł. Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia i Walentego Majdańskiego.

Na scenie wystąpił zespół „Przy Studni” z Aleksandrowa Ł. Marta Cyganek z zespołu, tłumaczy, że jako artyści starają się opowiadać o Bogu i wierze, słowami psalmów, ale też własnymi przemyśleniami, do których dokładają swoje aranżacje muzyczne. / Fot. Daniel KiernerBezpośrednio po Marszu, na terenie par. św. Pawła Apostoła w Zd. Woli, rozpoczął się piknik rodzinny. Na scenie wystąpił zespół „Przy Studni” z Aleksandrowa Łódzkiego. Marta Cyganek z zespołu, zapytana o twórczość grupy tłumaczy, że jako artyści starają się opowiadać o Bogu i wierze, słowami psalmów, ale też własnymi przemyśleniami, do których dokładają swoje aranżacje muzyczne. „Śpiewamy także o życiu – o tym, że często od studni odchodzimy, o tym, że bez jej wody usychamy i że jest nam ona konieczna do życia. To wszystko, wyrażamy różnymi brzmieniami, inspirując się rozmaitymi gatunkami muzycznymi” – dodaje liderka.

Kierunek: Rodzina! – pod takim hasłem, prawie tysiąc mieszkańców przeszło ulicami Zduńskiej Woli, 26 maja 2013. / Fot. Marcin KluczyńskiSporo atrakcji zostało przygotowanych także wokół sceny. Znalazły się wśród nich stoiska z różnymi propozycjami dla rodzin. Można było skorzystać z usług gastronomicznych, pomalować dzieciom buzie, pofiglować w Bumber Ball, ale także uzyskać informacje w dziedzinie naprotechnologii i akcji pro-life. Prezentowały się też organizacje zduńskowolskie, które zachęcały do zainteresowania się ich działalnością. Jednym z punktów programu, był spektakularny pokaz umiejętności Jednostki Strzeleckiej 4040 im. płk. Ignacego Bernera. Szczególną gratką dla ojców i synów, była z pewnością możliwość obejrzenia z bliska sprzętów jednostki. Dodatkową atrakcją, stała się wyrazista tęcza, która wymalowała się na niebie na długi czas trwania pikniku, odwracając w pierwszej chwili uwagę widzów od sceny. Odzyskaliśmy tęczę, teraz jest znów po stronie rodziny, było słychać wśród uczestników pikniku.

Młodzież bardzo pozytywnie zareagowała na występ Mediuma, któremu towarzyszył na scenie mistrz Polski DJ Function. / Fot. Daniel KiernerRozstrzygnięto też konkursy, na marszowy baner oraz plastyczny, pod hasłem Życie ludzkie najwyższą wartością. Rodzinny piknik zakończył się koncertem hip-hopowym, dedykowanym młodzieży. Do późnego wieczora na scenie występował raper Medium. To artysta prężnie działający na polskiej scenie hip-hopowej. Młody raper uznawany jest za nadzieję najnowszej generacji polskiego rapu. Jego płyty znalazły się w czołówce tegorocznych premier. O twórczości Mediuma, można mówić w kategoriach podróży muzycznych, będących kondensacją przeżyć muzyka. W 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo pt. Graal, które pomimo bardzo osobistych utworów, i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku. Młodzież bardzo pozytywnie zareagowała na występ Mediuma, któremu towarzyszył na scenie mistrz Polski DJ Function.

Formowanie Marszu dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli. / Fot. Marcin KluczyńskiZduńskowolski Marsz dla Życia i Rodziny, odbył się w tym mieście po raz pierwszy i wpisywał się w część ogólnopolskiej kampanii marszowej. W tym roku, została ona przeprowadzona tego samego dnia, w ponad 100 miastach Polski, pod wspólnym hasłem Kierunek: Rodzina. Warto przypomnieć, że jeszcze dwa lata temu, marsze odbyły się w zaledwie 16 miejscowościach kraju. Ta tendencja wzrostowa, musi spotkać się w końcu z zainteresowaniem mediów głównego nurtu, tym zupełnie oddolnym ruchem. Coraz ciężej jest to zjawisko przemilczeć. Można więc sądzić, że cel tych marszów, zdaje się być coraz bliższy. A jest nim zwrócenie uwagi na sytuację i kondycję polskiej rodziny. Obecnie pod względem dzietności, Polska znajduje się na 211 miejscu wśród 222 państw, w których taka statystyka jest prowadzona. Prognozy wskazują, iż za 40 lat będzie nas 32 zamiast 38 i pół miliona. Taki stan rzeczy wpływa negatywnie na wiele czynników stanowiących o naszym codziennym życiu rodzinnym i społecznym.

Za organizacją Marszu w Zduńskiej Woli, stoi specjalnie powołany komitet, w którym znalazły się osoby indywidualne i organizacje społeczne oraz parafie. Patronat honorowy nad Marszem objął JE Ks. dr Wiesław Mering Biskup Włocławski. Marcin Mac, koordynujący uroczystości wyjaśnia, że Marsz to publiczna manifestacja, iż fundamentem każdego człowieka jest rodzina. Rodzina, w której związek małżeński kobiety i mężczyzny jest podstawowym elementem zdrowego społeczeństwa. Organizatorzy podkreślają, że jedynie w takiej konstelacji, może prawidłowo rozwijać się i wzrastać młody człowiek.

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny, promuje też artystka Natalia Niemen.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Stanisławie, to tylko jedna strona medalu. Zwiększa się poziom odpowiedzialności młodych ludzi, którzy decydując się świadomie na założenie rodziny chcą zapewnić jej utrzymanie, a z tym niestety w dzisiejszych czasach jest ciężko. Nie filozofia zrobić dziecko, problemem jest je utrzymać i wychować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wymieranie naszego Narodu stało się faktem.Wygodnictwo, dorabianie się, kariera zawodowa i wreszcie po prostu moda to wrogowie prokreacja, a wytłumaczenie tego stanu zawsze się znajdzie leżących rzekomo po stronie tak zwanych przyczyn obiektywnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.