Facebook Google+ Twitter

Tęcza Julity Wójcik powróci na plac Zbawiciela w rocznicę wstąpienia Polski do UE

W maju 2014 r. odnowiona tęcza ma powrócić na plac Zbawiciela w Warszawie. Prace remontowe będą odbywały się w zamkniętym pomieszczeniu - zdecydował ratusz. Rozpoczną się na początku przyszłego roku.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykPozostałe po podpaleniu elementy tęczy zostaną zdemontowane i w zamkniętym pomieszczeniu odnowione oraz zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Zarząd Oczyszczania Miasta wysłał zapytanie ofertowe w tej sprawie. Instalacja Julity Wójcik powróci w pierwotnych kolorach tęczy. Nie będzie w tym zakresie ustępstw wobec krytyków tego elementu przestrzeni miejskiej. Na nowej siatce zamontowane zostaną sztuczne kwiaty w odpowiednich kolorach.

"Wszystkie strony: miasto stołeczne Warszawa, Instytut Adama Mickiewicza i autorka instalacji Julita Wójcik zawsze były i są zgodne, że instalacja artystyczna "Tęcza" powinna być odtworzona w oryginalnej kolorystyce, w jakiej pojawia się w naturze" - podają przedstawiciele ratusza cytowani przez serwis Gazeta.pl.

Instalacja powróci na plac Zbawiciela w 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja 2014 r. Oświadczenie w tej sprawie wydała jej autorka. "jako autorka instalacji "Tęcza" pragnę poinformować, że "Tęcza" na placu Zbawiciela nie jest i nie była wymierzona przeciwko komukolwiek. Nie wzniesiono jej w imię walki. Powstała jako wspólnie wykonane dzieło, którego symbolika była pozytywnym wezwaniem do tolerancji, poszanowania godności ludzkiej i prawa do posiadania własnych przekonań i poglądów. Jak wszyscy doskonale widzieliśmy ostatnie spalenie "Tęczy" jest ewidentnym przykładem narastania poważnego problemu - homofobii." - napisała Julita Wójcik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Domeną każdego ustroju totalitarnego jest, że zawzięcie walczy z antypostępową reakcją aż do usranej śmierci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak obiecał , potopu nie będzie , ale to że ziemia w ogniu spłonie , ? wszystkie dzieła ludzkie , a więc dalej wojna aż do końca , tak też Bóg przewidział działania człowieka . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

" ....w jakiej pojawia sie w naturze".
Polecam fragment Bibli, po potopie (to nie cytat,z pamieci) Bog rozlozyl tecze na znak pojednania i przyzekl,ze wiecej potopu nie bedzi.
Tak symbol ten zostal przywlaszczony,a termin nowego otwarcia powinien byc zwiazany ze swietem koscielnym np.Boze Cialo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.