Facebook Google+ Twitter

Tęcza na placu Zbawiciela podpalona po raz szósty. Ratusz zapowiada, że zostanie odnowiona

"Tęcza" na pl. Zbawiciela została po raz kolejny podpalona. Stało się to w czwartek nad ranem. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch pijanych mężczyzn w wieku 41 i 47 lat. Instalacja Julity Wójcik wróciła na plac 1 maja.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaKomenda Stołeczna Policji poinformowała, że zatrzymani w sprawie podpalenia mężczyźni zostaną przesłuchani po wytrzeźwieniu. Zatrzymano ich zaledwie po kilkunastu minutach od stworzenia rysopisów na podstawie zapisów z monitoringu. Podpalenie zauważył strażnik miejski pełniący dyżur w centrum monitoringu. Straż pożarna ugasiła obiekt. Uszkodzono kilka metrów - podaje PAP.

Rzeczniczka stołecznego Ratusza powiedziała, że instalacja zostanie odnowiona. "Mamy zapasowe kwiaty. Instalacja zostanie odbudowana" - powiedziała Agnieszka Kłąb cytowana przez Wprost. Jej zdaniem nie spłonęła ona doszczętnie, bo prawidłowo zadziałał system zraszający.

Właścicielem instalacji jest Instytut Adama Mickiewicza. Umowa z miastem na eksponowanie jej ma termin do końca przyszłego roku.

Instalacja została podpalona po raz ostatni podczas Marszu Niepodległości, 11 listopada 2013 r. Zdaniem środowisk prawicowych "Tęcza" jest elementem promocji ideologii LGBT. W czwartek obiekt został podpalony po raz szósty.

"Jako autorka instalacji "Tęcza" pragnę poinformować, że "Tęcza" na placu Zbawiciela nie jest i nie była wymierzona przeciwko komukolwiek. Nie wzniesiono jej w imię walki. Powstała jako wspólnie wykonane dzieło, którego symbolika była pozytywnym wezwaniem do tolerancji, poszanowania godności ludzkiej i prawa do posiadania własnych przekonań i poglądów. Jak wszyscy doskonale widzieliśmy ostatnie spalenie "Tęczy" jest ewidentnym przykładem narastania poważnego problemu - homofobii" - mówiła z kolei Julita Wójcik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oczywiście przetarg na cykliczne odnawianie Tęczy wygrała firma powiązana z HDW. Żyć nie umierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiązany news - w Gorzowie pijany pan Zenek przewrócił się na osiedlową rabatkę! Zniszczone zostały cztery rośliny. Władze miasta zapowiadają, że zostanie odnowiona.

Dziękuję za minusy od poprawnych politycznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety w Polsce nastał okres patologicznej poprawności politycznej - Korwin spoliczkował Boniego za zwyzywanie go od nienormalnych i jest zbanowany przez pewne stacje tv, które równolegle na gwiazdę kreują męską dziwkę, która pobiła człwieka który użył wyrażenia "to coś". Świat na głowie stoi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdej akcji towarzyszy reakcja, to tak dla przypomnienia jeśli ktoś zapomniał praw fizyki. W Warszawie powstał układ, który wprawiony raz w ruch sam się nie zatrzyma. Tylko zmiana w układzie może skończyć z ciągłym podpalaniem i odtwarzaniem. Są na to dwie recepty: jedna to zdemontowanie tęczy, druga to odizolowanie potencjalnych palaczy od tęczy, na przykład poprzez zbudowanie wokół tęczy wysokiego muru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.