Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14434 miejsce

"Tęczowa Swasta jako symbol miasta"? Maleńczuk śpiewa o warszawskiej tęczy

Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing zaprezentowali teledysk do utworu "Tęczowa swasta". Jak łatwo się domyślić, muzycy poruszyli w nim temat tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie.

 / Fot. By Yarl (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons"Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing oświadczają, że są pacyfistami. Nie nawołujemy do nienawiści, separatyzmu, homo i ksenofobii, oraz żadnego rodzaju rasizmu. Jest to pokojowy akt artystyczny, i jako taki powinien być odbierany - podkreślają muzycy" - czytamy w oświadczeniu zespołu, które pojawia się podczas teledysku. I rzeczywiście nie tylko klip, ale i tekst piosenki "Tęczowa swasta" może szokować.

"W kraju moim kraj, tam w jego stolicy / Podpalili tęczę swasty zwolennicy / Nie żal mi tej tęczy / Inna rzecz mnie dręczy / Czy by się nie dało wzajemnie zaręczyć / W ten sposób z pedała zrobić radykała / A znów z radykała wydmuchać pedała. I z założeniem że pedał to tęcza / Niechże się tęcza ze swastą zaręcza" - śpiewa w jednej ze strof Maleńczuk.

Maciej Maleńczuk na stronie zespołu na Facebooku twierdzi, że wokół tęczy rozpoczną się za chwilę kolejne igrzyska. Muzyk napisał, że chciał poczatkowo poczekać na ich zakończenie. "Jednak dręczony mnóstwem wizji i omamów, pośród których widziałem ludzi przykutych do stelażu łańcuchami i innych, którym nie drgnęła ręka, by chlusnąć z kanistra - wołam już dziś - nie podejmujcie tych dramatycznych decyzji" - pisze.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

... a przed nim bieży Baraneck Obama...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.