Facebook Google+ Twitter

"Tęczowi kandydaci" na listach Palikota. Powalczą o nowoczesną Polskę?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-17 10:26

– Postulaty LGBT są dla nas bardzo ważne, ale chcemy walczyć z wykluczeniem i nietolerancją każdego rodzaju – mówi o starcie i programach wyborczych kandydatów LGBT z listy Ruchu Palikota, Tomasz Szypuła, warszawska „trójka” i prezes KPH.

Tomasz Szypuła / Fot. Fot. Archiwum prywatne Tomasza SzypułyKandydaci LGBT (z ang. Les-Gay-Bi-Trans) w większości kandydują z list Ruchu Palikota. "Jedynką” z Gdyni jest znany działacz Robert Biedroń, a z Krakowa Anna Grodzka, szefowa fundacji Trans-Fuzja, pierwsza osoba transseksualna startująca w wyborach do Sejmu. Z Olsztyna kandyduje Sandra Ejsmont, lokalna koordynatorka KPH i Paweł Jasiński, pełnomocnik Ruchu Palikota ds. Równego Traktowania. Zielona Góra także ma swoją kandydatkę. Jest nią Katarzyna Bienias, założycielka zielonogórskiej grupy KPH. Z Warszawy startuje dwóch zdeklarowanych gejów - Tomasz Szypuła i z listy SLD Krystian Legierski, obecnie radny miejski. „Tęczowym kandydatom” zarzuca się jednak, że będą politykami „jednej sprawy”. Czy tak jest rzeczywiście?

Czytaj też: Polscy geje głosują na Jarosława Kaczyńskiego

Rozmowa z Tomaszem Szypułą *


Wiele osób uważa, że kandydaci LGBT nie sprawdzą się w polityce, że będą walczyć tylko o sprawy gejów i lesbijek…
- Te wybory są dla nas przełomowe. Ruch Palikota dał gejom, lesbijkom, osobom często wykluczonym i marginalizowanym dużą szansę, żeby nasze problemy zaistniały w przestrzeni publicznej. Bardzo ważnym postulatem kandydatów LGBT jest wprowadzenie związków partnerskich. Kolejnym postulatem, dla nas bardzo ważnym, jest nowelizacja kodeksu karnego i wprowadzenie penalizacji mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści, ponieważ są to problemy, które dotykają nas na co dzień.

Ale to tylko jeden z wielu postulatów. Ania Grodzka z Krakowa chce walczyć z ubóstwem, ma bardzo socjalny program. Jednym z jej najważniejszych postulatów jest jeszcze ustawa o zmianie płci, która regulowałaby nareszcie w sposób cywilizowany sytuację osób transseksualnych oraz transpłciowych w Polsce, w trakcie zmiany i po zmianie płci. Wspólnie, jeśli wejdziemy do Sejmu, chcemy zajmować się walką z wykluczeniem społecznym i nietolerancją.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 19.09.2011 11:25

Nowoczesna Polska to kasa na Antylach,pigułka aborcyjna,tłok w rurze wydechowej i lekki narkotyk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Biedroń już pokazała w czwartkowej TVP-owskiej debacie dotyczącej spraw społecznych, co ma do powiedzenia. Jeżeli taką kulturą i taką rzetelność mają prezentować tęczowi kandydaci RPP, to ja dziękuję za taką 'nowoczesną Polskę'.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Garcia
  • Garcia
  • 19.09.2011 02:32

Nic nie jest tak niedorzeczne jak dzisiejsza lewica. Wspierają gejów i lesbijki, ale atakują Kościół katolicki zamiast islamu, piętnującego jakiekolwiek odchyły od ich norm i nie przejawiającego żadnego rodzaju tolerancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród2
  • myNaród2
  • 19.09.2011 02:30

Konopka - a fuuu!!!! Z tego się przecież robi "maryśkę"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zwierzak Zwierzkowski
  • Zwierzak Zwierzkowski
  • 17.09.2011 15:51

Brawo Panie Tomku! Na pewno ma Pan mój głos!

Komentarz został ukrytyrozwiń

gej - A fuuuu !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.