Facebook Google+ Twitter

Ted Dekker "Trzy". Przeszłość zawsze nas dogoni

Kevin jedzie samochodem. Nagle dzwoni telefon. Nieznajomy daje mu trzy minuty na wyznanie swojego grzechu jakiejś gazecie i rozwiązanie zagadki. Jeśli nie – wybuchnie podłożona w jego samochodzie bomba. Tak zaczyna się ta sensacyjna powieść.

Jednak wszystko tak naprawdę ma swój początek o wiele wcześniej… Kevin dorasta jako sierota w rodzinie zastępczej. Dom, do którego trafia, kryje pewną tajemnicę. Jaką? Czy grożący mu mężczyzna to chłopak z dzieciństwa? Kevin studiuje teologię na pierwszym roku, posiada nieprzeciętną inteligencję, jest niezwykle zdolny. Ciągle jednak nie potrafi uwolnić się od przerażającej go przeszłości.
 / Fot. Wydawca: W Drodze
Ciotka, która przejmuje nad nim opiekę po śmierci rodziców, ma także własnego syna, który jest chory psychicznie. Kobieta nie chce, aby przybrany syn był mądrzejszy od jej własnego. Znęca się wiec psychicznie nad Kevinem. Trzyma go całymi dniami w domu, wmawia, że nie ma innego świata niż jej własny dom. Gdy Kevin dorasta udaje mu się wyjechać i zacząć nowe, lepsze życie. Jednak to wszystko nie jest takie proste, jakby się miało wydawać. Jego przeszłość odciska trwałe piętno na psychice bohatera.

Ted Dekker uczęszczał do wielokulturowej szkoły średniej, studiował filozofię i religioznawstwo, pracował jako dyrektor marketingu, prowadził też własną firmę. Od 1997 roku poświęcił się całkowicie pisarstwu. Wielokrotnie nagradzany wydał kilkanaście powieści osiągających rekordowe nakłady. Uznawany jest za mistrza thrillera.

W jego książkach wyraźnie rysują się dobro i zło. Poprzez historię Kevina autor stara się ukazać ludzkie zmagania pomiędzy trzema naturami, jakie każdy z nas w sobie nosi. Jest to dobro, zło oraz własne "ja", które jest pomiędzy nimi. To od nas zależy, jakie drogi życiowe obierzemy.

Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jest niezwykle ciekawa poprzez zaskakujące zwroty akcji. Wypowiedzi bohaterów są dobrze dopasowane do charakterów postaci. Ich emocje i uczucia opisane są w taki sposób, że z łatwością możemy się wczuć w ich sytuację. Książka wciąga i pozwala chociaż przez chwilę oderwać się od świata rzeczywistego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobra pozycja. Czytałam , więc gorąco polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.