Facebook Google+ Twitter

Teengirl Fantasy supportować będą Animal Collective

Podwójną dawkę wrażeń przygotowano na okoliczność koncertu Amerykanów, a to wszystko za sprawą frapującego zespołu mającego supportować ich występ.

 / Fot. Winyl Teengirl FantasyTeengirl Fantasy dryfują po świecie, a przy okazji składają muzyczne kolaże, harmonizując wszystko, co lubi młodzież i czego domaga się człowiek w okolicach weekendu, który nie ma nas wycieńczyć, ale dać odpowiednią ilość dreszczy. Lubują się w starociach, skąd wycinają ciekawe sample, preparują naprawdę konkretne dyskotekowe bity, takie zbliżające się do Cut Copy momentami, nie boją się nintendocore'ów (czy ta nazwa to już oficjalne miano, czy ciągle slang?) i 8-bitów, są taneczni, anachroniczni i bardzo na czasie zarazem.

Co więcej, wstąpili teraz do enigmatycznej barcelońskiej wytwórni Hivern Discs, która wydaje rzeczy inne, dziwne, odważne i intrygujące. Po przesłuchaniu "7am" i "Cd-r" chyba wiem, co to było - ciągłe balansowanie na cienkiej linii pomiędzy snem i jawą, pomiędzy odprężeniem i lenistwem, a intensywnością i mięsistością bitów. Te majaki pozwalają znaleźć harmonię. Odpłynąć na chwilę.

Tak w skrócie, choć nieudolnie, można by scharakteryzować Teengirl Fantasy. Możecie odwiedzić ich myspace, żeby odnieść się do tego pomysłu.

21 maja w Stodole w Warszawie i dzień później w Teatrze Łaźnia Nowa zobaczymy ich na żywo po godzinie 20:00, rozgrzewających tłumy przed uderzeniem New Weird America w wydaniu Animal Collective. Prawdziwa, skondensowana uczta dla koneserów.

Bilety do nabycia w cenie: 95 i 100 zł do 20 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.