Facebook Google+ Twitter

Teflonowa dama W24 i struktura teflonu

Miała być oda, lecz ody nie potrafię napisać, choć bardzo chciałam i próbowałam. Dać się chłostać i molestować? Dlatego brak reakcji, tzw. olanie, uznałam za najlepszą broń. Wydawało mi się, że to po Jadwidze spływa jak po... teflonie.

Struktura teflonu / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Teflon_structure.PNGGdy pojawiłam się tutaj, Pani Jadwiga była już autorką od... (niestety teraz nie jestem w stanie tego ustalić), w każdym razie była już w randze redaktora. O ile dobrze pamiętam, nie licząc linkowania, Pani Jadwiga napisała około 500 tekstów i stworzyła kilkadziesiąt fotoreportaży. Wypracowała swoje twarde i mocne miejsce w rubryce Moje 3 Grosze.

Swego czasu razem z Beatą Biały niemal okupowały rubrykę, do której wbić się było sztuką wielką. Niektórych to może irytowało, lecz bardziej motywowało do pisania. Trzeba było, by wcisnąć się na główną M3G, napisać tekst prawie tak dobry lub co najmniej oryginalny.

W swoich felietonach Pani Jadwiga tnie jak ostry nóż wszystkie dziedziny życia społecznego i politycznego. Pisze to, czego nie chcemy słyszeć, a tym bardziej czytać, o tym, o czym najchętniej nie mówilibyśmy głośno. Co piecze w oczy i boli w uszy. Prowokowała i "biła pianę" tam gdzie wstydliwe, niewygodne, kontrowersyjne tematy i problemy, gdzie i co komuś zwyczajnie nie pasowało.

Któż tak potrafi czytać między wierszami, widzieć z tyłu głowy i dostrzegać co pod kwefem, a następnie walić nam tą prawdą między oczy jak Pani Jadwiga?
Swoje spostrzeżenia obdzierała z zakłamania i konwenansu, a nawet z wiary w jakieś ideały. Może irytować i prowokować taki styl, może się nie podobać, jednak pisała i pisze logicznie, trafnie wyciągając wnioski, i nie można zarzucić jej braku humoru i warsztatu.

Wielu krytycznym uwagom można stawić czoła, a nawet trzeba. Miałam wrażenie, że Pani Jadwiga, niczym przysłowiowa cnota, nie boi się głupiej zawistnej krytyki i personalnych wycieczek. Wydawało mi się, że to po Jadwidze spływa jak po... teflonie.

Prawie mieliśmy naszą Teflonową Damę W24. Czy jestem zawiedziona likwidacją profilu? Jestem. Tak Pani Jadwigo, zawiodła mnie Pani bardzo. Odchodząc, dała Pani satysfakcję frustratowi molestującemu psychicznie. W ten sposób zwyciężają w tym kraju ci, którzy sami niewiele potrafią i innych chcą przykroić do swojego rozmiaru.
Z drugiej strony rozumiem Panią. W imię czego dać się chłostać i molestować? Po to, by psychopata-prześladowca czuł się dobrze?

Nie sądziłam i nie przypuszczałam, by te komentarze, pełne zawiści ujadania pod adresem Jadwigi, mogły w naszych oczach obniżyć jakość i klasę tej autorce, dlatego brak reakcji tzw. olanie, uznałam za najlepszą broń.
Jednocześnie, uważam komenty "z ulicy" za potrzebne. Trzeba oddzielać ziarno od plew. Trzeba usuwać je skoro redakcja dała nam takie uprawnienia, albo uzbroić się w gęsie piórka, nierdzewną zbroję albo teflon i niech spływają gdzie ich miejsce. To wszystko.

Beata S. napisała, że się wyloguje. Rzeczywiście, wylogowanie jest metodą, ale na kogo?
Toż to rejterada i oddanie pola frustratom. Prześladowca straci ofiary, a serwis popadnie w mizerię. Bo co tu dużo mówić, jeśli takie tuzy odejdą, to nie wiem czy Wiadomości24 utrzymają poziom po takim, drugim już w historii, "upuście krwi" jakim jest odejście takich autorów.
Miała być śmieszna oda. Nie wyszła. Przepraszam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (80):

Sortuj komentarze:

no proszę dopiero teraz odczytałam koment Pana Kasta o idiocie i fenixie. ;((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju ....witam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko o Jadwigę chodzi, ale o to miejsce. W nowej formule dobrzy felietoniści zgubili się. Może jednak warto w jakiś sposób ich chronić i promować. Jadwiga pisała bardzo dobrze, ale znikła w masie materiałów. Może jako autor bardzo wyrafinowanych przemyśleń poczuła się zignorowana. Czy dla takich jak ona nie powinno się jednak znaleźć małe okienko z prawej strony?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Czerw niestety niewiele rozumie. Analizę "psychologiczną" ubieram w nawias. Logikoodporne komórki wzięły górę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teflonowy może być tylko idiota. Fenix z popiołów też powstał był....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbara zadedykowała wspaniałą galerię kwiatów TEFLONOWEJ DAMIE.
Ja nie tracę nadziei, takie świetne pióra nie trafiają się często. A dla W24 ,to ogrommna strata, narybek nie ma nawet na czym się "ostrzyć", by nie powiedzieć wprost , uczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewelina, ogólnie się z tobą zgadzam. To nie teflon lecz maska, może maskarada. Pod tym rynsztunkiem z cynizmu kryła się bardzo wrażliwa na swoim punkcie osoba.

nie chciałabym zrobić krzywdy Jadwidze, ale nie przeceniałabym jej też. Była sobą i nie była sobą. Coś w tej kreacji zgrzytało.

Cokolwiek by o niej nie mówić dziurę po sobie zostawiła. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nigdy nikt nie chciał już więcej odchodzić i obyśmy mogli tutaj tylko wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i życzliwością.
Życie i tak nas nie rozpieszcza :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecnie teflonową Przecherę zgłaszam do Wielkiego Szacunu. .

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 19.01.2011 12:47

Zawsze pod prąd, z prądem płyną tylko śmieci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.